ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
واکنش دفتر الحریری به اظهارات ولایتی

دفتر نخست‌وزیر سعد الحریری که اخیرا یک جانبه استعفای خود را از سمتش در کشوری ثالث اعلام کرده است اعلام کرد: حریری به ولایتی پیشنهاد میانجیگری میان ایران و عربستان را نکرده است.

به گزارش پارس نیوز،

دفتر نخست وزیر سعد الحریری که اخیرا یک جانبه استعفای خود را از سمتش در کشوری ثالث اعلام کرده است اعلام کرد: حریری به ولایتی پیشنهاد میانجیگری میان را نکرده است.

به نقل از المستقبل، دفتر نخست وزیر مستعفی در واکنش به سخنان روز سه شنبه علی اکبر ولایتی، مشاور در امور بین الملل در بیانیه ای اعلام کرد: اول، حریری پیشنهاد میانجیگری میان هیچ کشوری را نداد بلکه تنها نظرش در مورد توقف دخالت های ایران در یمن و اهمیت این امر بر بهبود روابط ایران و بود که به ولایتی اعلام کرد. دوم، حریری تاکید کرد که این تنها نظر و دیدگاه شخصی او است. سوم این که ولایتی اعلام کرد، گفت وگو در مورد بحران یمن دروازه خوبی برای آغاز گفت وگو میان و عربستان است و حریری در جواب گفت: خیر. اول یمن بعد گفت وگو (ایران و عربستان). به نظر من حل مشکل یمن قبل از آغاز گفت وگو میان شما و عربستان (درباره روابط دو جانبه) مهم تر است.

به گزارش ایسنا، علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری روز سه شنبه در یک نشست خبری ضمن اشاره به اینکه مذاکراتم با حریری تند و خشن نبود، اعلام کرد: ما آقای حریری را تهدید نکردیم و در مورد مسائل جاری منطقه بحث کردیم. ایشان می خواستند به نوعی بین ایران و عربستان وساطت کند و ما تاکید کردیم که مشکلی با نداریم اما اینکه سعودی ها بیش از 2 سال مردم یمن را بمباران می کنند و این کشور را محاصره کردند و 700 هزار نفر دچار وبا شدند این دیگر ربطی به سیاست ندارد.