کتاب سکه های ماشینی قاجار

طراحی، جایگاه برند شما در بازار را متمایز می‌کند

تاریخ دریافت خبر:
طراحی، جایگاه برند شما در بازار را متمایز می‌کند

برند‌سازی زبان مشترکی بین بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها، مدیران‌ برند و بازاریابی است که می‌تواند کسب‌وکار نوپای شما را به یک اهرم قدرتمند در دنیای کسب‌وکار تبدیل‌ کند.

نوپانا*: برند های زیادی در طول چند سال اخیر در کشورمان متولد شده اند. بعضی موفق بوده اند و برخی از گردونه رقابت حذف شده اند. یکی از دلایل مهم شکست کسب و کار های کوچک و بزرگ، عدم پیروی از دستورالعمل های علمی برند سازی است. در این مطلب به نکات مهمی که پیش از قدم گذاشتن در مسیر برند ینگ کسب وکار، دانستن آن ها ضروری است، می پردازیم.

قسمت سی و هفتم:

طراحی

طراحی، فرایند خلق و اجرای یک طرح برای ایده، خدمت و یا محصول جدید است. طرح به ۲ مفهوم بیان می شود. خروجی نهایی به شکل مدل، طرح اولیه و غیره ارائه می شود و یا خود محصول نهایی و تولید شده در مفهوم دوم بیان می شود. طراحی در تمامی اشکال ابزاری قدرتمند است که از اجزای تشکیل دهنده برند است. فرایند طراحی سبب تولید محصولی جدید می شود. این فرایند، محصول را از رقبا متمایز ساخته و با استفاده از این تمایز میزان اثربخشی تبلیغات را افزایش داد. همچنین این امر برای برند در فضای رقابتی، جایگاه متفاوتی ایجاد می کند.

عناصر طراحی

به گزارش نوپانا، به هریک از اجزای تشکیل دهنده هویت بصری یک برند، عناصر طراحی می گویند. این عناصر شامل تصاویر، فونت، رنگ ، شکل، ترکیب و... می شود. این عناصر در کنار هم شخصیت و تصویر ادراکی برند را تشکیل می دهند.

اصول طراحی

به مجموعه ای از مفاهیم و پارامتر هایی که یکپارچگی را در توسعه برند هدایت می کنند، اصول طراحی می گویند. این اصول به شرکت اطمینان می دهند که ارزش های برند در زمانی که طراحی به شرکت هایی خارج از سازمان محول می شود، رعایت شده و دچار تغییرات در طول زمان نشود.

طراحی اقتصادی

در فرایند توسعه محصول جدید، هزینه تمام شده طرح از خروجی خود طرح برای مدیران محصول، مهم تر است. در این جا، هزینه ها براساس توان خرید مصرف کنندگان و با در نظرگرفتن فضای رقابتی لحاظ می شوند. این موضوع به شرکت در برنامه ریزی برای طرح تجاری ، پیش از سرمایه گذاری کلان روی پروژه، کمک شایانی می کند.

قسمت پیشین:

*برگرفته از کتاب «واژه نامه برند» به نوشته رضا مهدوی – محمد قاضی زاده