ایران آنتیک

ترامپ 90 روز دیگر دستور تحریم «مقاومت اسلامی نجباء» را امضا می‌کند

تاریخ دریافت خبر:
ترامپ مقاومت اسلامی نجباء ترامپ 90 روز دیگر دستور تحریم «مقاومت اسلامی نجباء» را امضا می‌کند کنگره در نتیجه تحقیقات خود پی‌ برده است که آموزش، بودجه و تسلیحات نُجَباء از سوی نیروی قدس و سپاه پاسداران ایران تأمین می‌شود و حزب الله لبنان، مستشار و آموزش‌دهنده آنان است.

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از دفتر رسانه ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، وب سایت رسمی کنگره ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۲۲ آبان ماه در گزارشی جدید تحت عنوان "کنگره آمریکا طی لایحه ای در نظر دارد پراکسی های (نیروهای نیابتی) ایران در سال ۲۰۱۷ را تحریم کند" به جزئیات این اقدام پرداخت.

لایحه موسوم به «H.R.۴۲۳۸» برای تحریم های مرتبط با تروریسم خودخوانده واشنگتن علیه گروه های مقاومت از جمله مقاومت اسلامی نُجَباء است تا در سنا و مجلس نمایندگان به تصویب برسد.

کنگره ایالات متحده در این گزارش، نتیجه تحقیقات و بررسی های لایحه مزبور را -که پیش تر مطرح کرده بود- بر روی خروجی وب سایت رسمی خود قرار داد.

در این گزارش آمده است: کنگره در نتیجه تحقیقات خود پی برده است که آموزش، بودجه و تسلیحات نُجَباء از سوی نیروی قدس و سپاه پاسداران ایران تأمین می شود و حزب الله لبنان، مستشار و آموزش دهنده آنان است.

این وب سایت حکومتی آمریکا افزوده است: نُجَباء نیروهای خود را برای حمایت از رژیم بشار اسد در سوریه مسقر کرده و از جمله نبردهای آنان در سوریه، حضور در محاصره حلب در سال ۲۰۱۶ بوده است.

کنگره درمورد دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء نیز نوشته است: نُجَباء به رهبری «اکرم الکعبی» از سوی وزارت خزانه داری آمریکا طبق دستور اجرایی ۱۳۴۳۸، متهم به تهدید صلح و ثبات در عراق شده است. الکعبی بنا بر اعلام دولت ایالات متحده، در چندین حمله خمپاره ای و راکتی علیه منطقه بین المللی یا منطقه سبز (المنطقة الخضراء) بغداد در ابتدای سال ۲۰۰۸ شرکت داشته است.

گزارش یادشده همچنین افزوده است: الکعبی و سایر فرماندهان نُجَباء از دستورات [آیت الله العظمی سید] علی خامنه ای رهبری عالی ایران پیروی می کنند و در مارس ۲۰۱۶ نیز حمایت خود از حزب الله لبنان را اعلام کرده اند.

کنگره ایالات متحده در این گزارش، بر حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی تاکید و اعلام کرده است: سخنگوی نُجَباء در سال ۲۰۱۷ اظهار داشته که این گروه، واحدی را برای آزادسازی بلندی های جولان از کنترل اسرائیل تشکیل داده و این گروه، نقش مهمی در تامین امنیت مسیر ایران به لبنان برای رساندن کمک های نظامی به حزب الله ایفا می کند.

گزارش مزبور تصریح کرده است: تحریم های توصیف شده در این بخش، تحریم های قابل اجرا برای یک فرد خارجی مطابق با دستور اجرایی شماره ۱۳۲۲۴ (۵۰ U.S.C ۱۷۰۱) مرتبط با بلوکه کردن دارایی ها و ممنوعیت تراکنش بین افرادی که مرتکب یا حامی تروریسم هستند و یا به ارتکاب و حمایت از آن تهدید می کنند.

این پایگاه حکومتی آمریکا در جمع بندی اتهامات فوق نوشت: بدین ترتیب، جنبش حزب الله نُجَباء از سوی ایالات متحده به عنوان گروه تروریستی خارجی شناخته می شود.

کنگره در پایان گزارش خود، روند اجرای لایحه را اینگونه شرح داد: در دوره ای ۹۰ روزه بعد از تصویب این قانون، رئیس جمهور موظف است تحریم های معین شده نسبت به جنبش حزب الله نُجَباء و افراد خارجی که مسؤول، مأمور و یا مرتبط با آن هستند را إعمال کند.

گفتنی است، وب سایت رسمی کنگره ایالات متحده آمریکا، پیش نویس لایحه «H.R.۴۲۳۸» را به صورت اجمالی و بدون توضیح در تاریخ ١٣ آبان ١٣٩٦ منتشر کرده بود.