ایران آنتیک

صنعت خودرو با سوخت فسیلی وداع خواهد کرد

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان
 صنعت خودرو با سوخت فسیلی وداع خواهد کرد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید خودروهای برقی به تنهایی از سوی بنگاه های خودروسازی ممکن نیست و به دخالت و حمایت حاکمیت نیاز است.

به گزارش اقتصادی خبرگزاری برنا به نقل از ایدرونیوز ، منصور معظمی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست تخصصی «آینده صنعت خودرو- خودرو برقی» در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت : با افزایش آلایندگی و کمبود سوخت فسیلی در دنیا ، صنعت خودرو و ناوگان حمل و نقل شهری به سمت سیستم خودروهای برقی و هیبریدی می رود بر این اساس، خودروهای برقی، جایگاهی بسیار بزرگ را به خود اختصاص خواهند داد و جهان خودروسازی رفته رفته با محصولات سوخت فسیلی وداع خواهد کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید خودروهای برقی به تنهایی از سوی بنگاه های خودروسازی ممکن نیست و به دخالت و حمایت حاکمیت نیاز است.

وی با توجه به نقش وزارت صنعت ، معدن و تجارت در این خصوص افزود : نگاه وزیر صنعت، معدن و تجارت در موضوع خودرو برپایه رضایت مشتری است و حمایت از خودروسازان باید منطقی باشد.

معظمی با اشاره به اهداف و برنامه های استراتژیکی ایدرو در این زمینه تصریح کرد : سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این خصوص مطالعات پژوهشی وسیعی را انجام داده و برای اجرایی شدن زیر ساخت ها باید توجه دولت و حاکمیت و ارائه یارانه ها و مشوق ها باشد تا تحقق این هدف امکانپذیر شود. و باید کار رسانه ای و هدفمند در این خصوص انجام گیرد.


نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000