خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:
1673849رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لنجان، گفت: ۱۴ هزار نفر از جمعیت کل شهرستان لنجان عضو کتابخانه‌های عمومی هستند.

به گزارش صاحب نیوز؛ فرزانه خدادای، در گفتگو با صدای لنجان، اظهار کرد: آگاهی و اشراف ما نسبت به مسائل و محیط پیرامون زمینه تربیت صحیح فرزندان را فراهم می‌آورد که این موضوع درگرو مطالعه کردن و خواندن کتاب‌های موجود در این زمینه است.

این مسئول، خاطرنشان کرد: اداره کتابخانه‌های عمومی اگر با همکاری سایر اداره های دولتی زمینه تسهیل چرخه دانش در افراد جامعه را فراهم کند بسیاری از ناهنجاری‌ها و بزهکاری‌های اجتماعی جامعه کم خواهد شد.

وی با اشاره به پایین بودن سرانه مطالعه مردم کشور و به تبع آن شهرستان لنجان، متذکر شد: آمار به‌دست‌آمده مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند و به همین خاطر در نظر داریم تا با برنامه‌ریزی‌های بهتر و کاربردی در این راستا گام برداریم و مردم را به کتاب‌خوانی تشویق کنیم.

خدادادی بابیان اینکه پیش‌ازاین ۱۲ هزار نفر از جمعیت شهرستان لنجان عضو کتابخانه‌های عمومی بودند، تشریح کرد: اداره کتابخانه‌های عمومی با اجرای برنامه‌هایی چون نشست‌های کتاب‌خوانی، نشست کتابخانه‌ای ویژه ادارات و عموم و مدیریت کانون‌های فرهنگی و ادبی موفق شده است این آمار را به ۱۴ هزار نفر برساند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لنجان، با اشاره به دو ایستگاه مطالعاتی بیمارستان شهدای لنجان و شهید مطهری فولادشهر تشریح کرد: به منظور پر کردن اوقات فراغت افراد و بالا بردن آمار مطالعاتی حدود پنج هزار جلد کتاب بااعتباری بالغ‌بر هفت میلیون تومان به‌صورت رایگان در اختیار این بیمارستان‌ها قرارگرفته است که این تعداد به‌صورت ماهانه شارژ می‌شود.

خدادادی بابیان اینکه کلیه شهرهای شهرستان دارای کتابخانه هستند افزود: شهرستان لنجان ۱۶ کتابخانه عمومی را به خود اختصاص داده است که از این تعداد یک کتابخانه هم در روستای مورکان از توابع بخش باغ بهادران قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات کتابخانه‌ها از نیم درصد درآمد شهرداری‌ها و اعتبارات تملک دارایی تأمین می‌شود، تصریح کرد: بودجه کتابخانه‌ها درصورتی‌که به‌موقع توسط شهرداری‌ها تأمین شود زمینه شاداب سازی کتابخانه‌های عمومی و تجهیز امکانات موردنیاز برای ترغیب مردم به امر کتاب‌خوانی فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/ گ.ف