ایران آنتیک

آخرین وضعیت وعده 516 ییلومتر ریل‌گذاری و بهره‌برداری از 919 کیلومتر خط‌ آهن

تاریخ دریافت خبر:
آخرین وضعیت وعده 516 ییلومتر ریل‌گذاری و بهره‌برداری از 919 کیلومتر خط‌ آهن
خبرگزاری آریا - معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا امروز به 90 درصد اهداف برنامه زیرساخت ریلی رسیده‌ایم، گفت: حدود 94 کیلومتر تا تحقق وعده 919 کیلومتر باقیمانده است که با این روند به‌طور حتم تا پایان سال جاری به اهداف برنامه دست می‌یابیم.
به گزارش خبرگزاری آریا و به نقل از وزارت راه و شهرسازی خیرالله خادمی با اشاره به اولویت های وزارت راه و شهرسازی در حوزه زیرساخت های حمل ونقل اظهار داشت: با توجه به رویکرد ریلی دولت یازدهم و دوازدهم، برای احداث خطوط دوم توسط راه آهن و خطوط جدید توسط شرکت ساخت توسعه برنامه ریزی شد.
وی افزود: در حوزه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل طبق این برنامه ریزی مقرر شد در سال جاری از مجموع پروژه های باقیمانده از سال گذشته و پروژه های سال جاری به طول 919 کیلومتر آماده بهره برداری می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه «بخشی از 919 کیلومتر نام برده شامل اتصال خطوط ریلی به 5 استان کشور می شود» گفت: محور خواف-هرات برای اتصال ریلی به کشور افغانستان امسال در حد تعهدات شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل انجام می شود و همچنین قطعه یزد-مهریز به طول 30 کیلومتر از محور یزد-اقلید در سال جاری به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل خاطرنشان کرد: بدین ترتیب با تکمیل ریل گذاری 516 کیلومتر خطوط ریلی 22 استان کشور به شبکه ریلی متصل می شود به طوری که استان همدان انجام شده، کرمانشاه در حال آماده سازی، گیلان حدود 21 کیلومتر از ریل گذاری باوجود گلوگاه های متعدد باقیمانده و ریل به مریز استان آذربایجان غربی رسیده و در حال آماده سازی برای بهره برداری است. همچنین در استان آذربایجان شرقی هدف اتصال به بستان آباد است یه تا به حال 85 ییلومتر ریلگذاری صورت گرفته است.
خادمی بابیان اینکه تا امروز به 90 درصد اهداف رسیده ایم، به طوری که 410 کیلومتر از 516 کیلومتری که سال جاری در دست ریل گذاری قرار گرفت به علاوه باقیمانده ریل گذاری از سال گذشته انجام شده و حدود 94 کیلومتر تا تحقق وعده 919 کیلومتر باقیمانده است که با این روند به طور حتم تا پایان سال جاری به اهداف برنامه دست می یابیم.