خرید سکه کلکسیونی

پس لرزه های زلزله غرب ایران در نمایشگاه رسانه های دیجیتال

تاریخ دریافت خبر:
پس لرزه های زلزله غرب ایران در نمایشگاه رسانه های دیجیتال

خبرگزاری آریا- چهارمین روز از نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در حالی سپری شد که در کنار حضور دکتر ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی شاهد جلوه هایی از سوگ از دست دادن تعدادی از هموطنان عزیزمان در زلزله کرمانشاه بودیم.
به گزارش ستاد خبری یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال، چهارمین روز از نمایشگاه رسانه های دیجتال در حالی سپری شد که بعضی از رخدادها و جلوه ها برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب و چشم نواز به نظر می آمد و اما بعضی از جلوه ها قلب بازدیدکنندگان از پیر تا جوان از شمالی تا جنوبی ترین نقطه ایران را به درد می آورد ؛ زلزله ای که درست چند روز گذشته در غرب کشورم ، سرزمین شیرین و فرهاد رخ داد قلب تپنده ایران را به درد آورد.
در نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال پس لرزه های این زلزله هولناک به خوبی احساس شد بطوری که برخی از غرفه داران فضای غرفه خود را با نصب پارچه های سیاه و پیام های تسلیت تغییر دادند.
اما از اتفاق های دیجیتالی این دوره از نمایشگاه نمی توان غافل شد ؛ برگزاری کارگاه هایی چون مدیریت رسانه در خانواده ، حضور 120 استارتاپ در بخش کسب و کارهای نوپا، رقابت 40 تیم طی 2 روز در ماراتن تولید محتوای دیجیتال ، مسابقه بزرگ کتابخوانی، ثبت 100 درخواست برای تبدیل به ناشر دیجیتال در 2 روز ابتدایی نمایشگاه و افتتاح سامانه هایی چون《خادمین رسانه ای آستان قدس رضوی》از جمله اتفاق های دیجیتالی بود که نظر بازدیدکنندگان را به خود جلب کرد.
در این میان همانند روزهای گذشته شاهد حضور و بازدید برخی از مسئولان و صاحبنظران و در خلال آن برپایی نشست های تخصصی با اصحاب رسانه بودیم .
روز گذشته شاهد حضور خسرو سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات و نیز جمشید جعفر پور رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و نیز تنی چند از نمایندگان مردم در خانه ملت بودیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از قانونی شدن طرح شامد خبر داد و گفت: مجلس این آمادگی را دارد تا این طرح را تبدیل به قانون کند.
جعفرپور، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تفاوت‌های این دوره از نمایشگاه با دوره‌های گذشته گفت: ما در حوزه دیجیتال حرکت‌هایی روبه جلو داشتیم و تفاوت‌های بسیاری در این دوره از نمایشگاه شاهد بودیم و این دوره رشد و پیشرفت قابل قبولی داشته است.
وی با اشاره به شعار یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال مبنی بر فضای مجازی سالم، مفید و ایمن گفت: به دلیل آنکه با پدیده نوین روبرو هستیم و سابقه زیادی در فضای مجازی نداریم، شاهد خلأ قانونی هستیم و مجلس اعلام آمادگی می‌کند تا به تدوین قوانین بپردازد تا ابهامات برطرف شود.
امروز نیز در ساعات ابتدایی برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی ایران وهمچنین حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در نمایشگاه حضور یافتند و ضمن بازدید از دستاوردهای نوین در این حوزه به گفت و گو با اصحاب رسانه پرداختند.
فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در نشست تخصصی خود با اصحاب رسانه درخصوص صدور کارت هوشمند در فضای مجازی اظهارداشت: توان و ظرفیت تولید کارت ملی در کشور برای تمامی شهروندان وجود دارد و نزدیک 50درصد شهروندان این کارت را دریافت کرده اند.
وی گفت: مشابه این اقدام هم اکنون در بسیاری از کشورهای توسعه یافته انجام شده است البته قطعا به واسطه کارت هوشمند به تنهایی نمیتوانیم مشکل هویت در فضای مجازی را برطرف کنیم .
وی با تاکید بر اینکه باید بانک های اطلاعاتی در چارچوب تکنولوژی های مدرن توسعه پیدا کند، ابراز داشت: در سال های اخیر در راستای توسعه شبکه درتکنولوژی های موبایل شاهد اقدامات خوبی بودیم و امید است این توسعه در بخش های ثابت نیز رخ دهد.
فیروزآبادی گفت: با توسعه نظام هویتی به دنبال این هستیم خدمت بهتر و مدرن تر را انجام دهیم.فضای مجازی به سمت هویت مند شدن پیش می رود چرا که میخواهد توسعه پیدا کند .
حجت الاسلام خاموشی در بخشی از سخنان خود برگزاری این دوره از نمایشگاه رسانه های دیجیتال را به نوعی تخصصی تر دانست و گفت: چنانچه بخش خصوصی و جریان اقتصاد و پول در این عرصه در این راستا کمک کنند می تواند تاثیر قابل ملاحظه را در برپایی این رخداد بزرگ فرهنگی داشته باشد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بیان داشت: شورای عالی فضای مجازی هم اکنون نسبت به قانونی تر کردن فعالیت ها در این فضا در حال تلاش و فعالیت است .البته اهتمام شرکت های خصوصی و استارتاپ ها برای تطبیق خود با قوانین کاملا مشهود است.
گفتنی است گروه های خبری از صدا و سیما برای تولید اخبار از این اتفاق بزرگ فرهنگی به نمایشگاه آمدند دراین میان در کنار حضور گروه کودک شبکه دو سیما شاهد حضور گروه تصویری "رخداد" نیز بودیم. کارگردان این گروه تولیدی با مشاهده فضای نمایشگاه رسانه های دیجیتال در سوگ از دست دادن برخی از هموطنان عزیزمان در حادثه تکان دهنده زلزله اینطور نوشت:《 بیستون من ... سال ها سر بر شانه ات گذاشتم و گریستم ؛ امروز سر بر شانه ام بگذار و گریه کن ، من بیستون ندارم ...》.