ایران آنتیک

اهدای کتاب با ارزش بیش از ١١٨ میلیون تومان به نهادهای دولتی و مردمی آذربایجان شرقی

تاریخ دریافت خبر:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از اهدای کتاب با ارزش بیش از ١١٨ میلیون تومان به نهادهای دولتی و مردمی در 6 ماهه نخست سال ٩٦ در استان خبر داد.

به گزارش آناج به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، "محمد محمدپور" اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری کتابهایی با عناوین و موضوع های متنوع به ارزش ١١٨ میلیون و ١٥٨ هزار تومان جهت تجهیز کتابخانه های عمومی، مدارس، ادارات، دانشگاهها، مساجد و ... توسط این اداره ی کل اهداء شده است.

وی افزود: در طول سال ٩٥ این مبلغ ١٨٠ میلیون تومان بود که این رقم امسال در شش ماهه نخست از افزایش قابل توجهی برخوردار است.

محمدپور، با اشاره به اهمیت و نقش کتاب و کتاب خوانی در افزایش آگاهی و بالندگی افراد جامعه گفت: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه حرکتی ارزشمند و مقدس است و اهدای کتاب نیز در این راستا انجام می گیرد.

وی افزود: اهدای کتاب به کتابخانه ها، مساجد، مدارس، دانشگاهها و ... یکی از شیوه های درگیر کردن افکار عمومی جامعه با مقوله کتاب و کتابخوانی است و روشی برای تامین منابع و غنی ساختن کتابخانه ها به شمار می رود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: کتاب، مکتب فضیلتی است که در هر زمان و مکان، درهای این مکتب مقدس به روی همه باز است و این یار مهربان جوامع بشری را به مقام واقعی خود سوق می دهد و سعادت آنان را تضمین می کند.

وی افزود: کتاب، حتی در روزگار پیشرفت های چشم گیر بشر در عرصه های دانش و فن آوری نیز نه تنها اهمیت خود را از دست نداده، که ابعاد گسترده تر و تازه تر، و جلوه هایی پایدارتر یافته است.

محمدپور در ادامه با اشاره به آغاز هفته ی کتاب و کتابخوانی، برنامه های این اداره کل در طول هفته کتاب را متنوع برشمرد و گفت: دهها برنامه ی فرهنگی و ادبی با محوریت کتاب توسط ستاد اجرایی هفته کتاب و کتابخوانی در سطح استان در حال اجرا است.

وی گفت: دیدار با نماینده مقام معظم رهبری در استان و استاندار آذربایجان شرقی، بازدید از کتابفروشی های سطح شهر، بازدید از انتشاراتی ها، دیدار و گفت و گو با نویسندگان و ناشران، تجلیل از موسسات فعال در حوزه ی کتاب و کتابخوانی، اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی، مدارس و مساجد استان، برگزاری نمایشگاه های تخصصی کتاب در تبریز و شهرستانها، برگزاری مسابقه کتابخوانی، برگزاری مراسم جشن کتاب و اختتامیه جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در تبریز و شهرستانها، رونمایی از آثار چاپ شده در سال ٩٦ و تجلیل از نویسندگان با همکاری انجمن ادبی در تبریز و شهرستانها، تقدیر و تجلیل فعالان و خادمان کتاب و کتابخوانی، برگزاری جلسه نقد وبررسی کتاب در سطح کتابخانه های عمومی استان، برگزاری مراسم نشست کتابخوانی و عضوگیری رایگان درکتابخانه های عمومی از اهم برنامه های ستاد اجرایی هفته کتاب محسوب می شود.