کتاب سکه های ماشینی قاجار

اعتراض جهانی به آزارهای جنسی

تاریخ دریافت خبر:

شهروند| در شرایطی که دو روز پیش در بلوار هالیوود لس آنجلس راهپیمایی بزرگ هزاران نفره ای برای حمایت از قربانیان آزار و اذیت جنسی برگزار شد، اخباری منتشر شد مبنی بر این که همزمان و در حرکتی هماهنگ، فعالان زن عرصه سینما و تلویزیون سوئد نیز با قاطعیت اعلام کرده اند که دیگر سوءاستفاده و آزار جنسی را تحمل نخواهند کرد.
هالیوود ریپورتر در این مورد گزارش می دهد که بازیگران سینما و تلویزیون سوئد نامه ای سرگشاده با 600 امضا منتشر کرده اند و در این نامه که از کمپین «من هم همین طور» یا همان «می تو» الهام گرفته، هنرمندان سوئدی از صنعت فیلم و تلویزیون کشورشان به دلیل شکست در حمایت از زنان مقابل سوءاستفاده جنسی و به دلیل سودآفرینی از آثار کسانی که سوءاستفاده می کنند، انتقاد کرده اند. در بخش هایی از این نامه آمده است: کارگردان ها، شما شکست خورده اید. تهیه کنندگان، شما شکست خورده اید. کمپانی های تهیه، شما شکست خورده اید. مدیران تئاترها، شما شکست خورده اید. سیاستمداران، شما شکست خورده اید. این مسئولیت شماست که مطمئن شوید هیچ کس در محل کار مورد آزار جنسی قرار نمی گیرد.
امضاکنندگان این نامه که اسامی شناخته شده ای چون آلیسیا ویکاندر، بازیگر برنده جایزه اسکار، سوفیا هلین، ماری گورانزون و بسیاری دیگر از شاغلان سوئدی سینما و تلویزیون را شامل است، تهدید کرده اند که بعد از این سوءاستفاده و خشونت جنسی را به هیچ وجه تحمل نخواهند کرد.