ایران آنتیک

تابعیت فرزندان ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی چه می‌شود؟

تاریخ دریافت خبر:

سخنگوی کمیسیون شوراها از بررسی طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی کمیسیون شورا ها از بررسی طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی خبر داد.

اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شورا ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، اظهار داشت: در جلسه اخیر این کمیسیون طرح مذکور با حضور طراحان و مسئولان ذیربط بررسی شد.

وی با بیان اینکه بر اساس تبصره یک این قانون افرادی که سن آن ها ۱۸ سال تمام بود می توانستند تابعیت خود را تا سال ۸۶ تعیین تکلیف کنند، افزود:، اما برخی افراد بنا به دلایل گوناگون نتوانستند این اقدام را انجام بدهند لذا در این جلسه مقرر شد تبصره مذکور تا سال ۱۴۰۴ تمدید شود.

سخنگوی کمیسیون شورا های مجلس، خاطر نشان کرد: در گذشته قانونی وجود داشت مبنی بر اینکه افرادی که در کشورمان ازدواج کرده و فرزندشان در ایران متولد می شوند می توانستند تا ۱۹ سالگی درخواست تابیعت دهند، اما بر اساس نظر نمایندگان این رقم به ۲۵ سال افزایش یافت تا دیگر مشکلی وجود نداشته باشد.

سلیمی با بیان اینکه در این جلسه همچنین ماده ۸۰ بند (پ) احکام قانون برنامه ششم توسعه کل کشور درباره پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه نیز بررسی شد، ادامه داد: مقرر شد وزارت کشور نشست هایی را به منظور بررسی آسیب های اجتماعی تشکیل داده و از نمایندگان پارلمان نیز برای حضور دعوت کند.

وی تصریح کرد:در همین راستا مقرر شد که به صورت مرتب نیز گزارش هایی درباره مشکلات حوزه اجتماعی به اعضای کمیسیون شورا های مجلس ارائه شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس، خاطر نشان کرد: قرار بود در جلسه عصر امروز کمیسیون عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گزارشاتی درباره امنیت، تقسیمات کشوری و همچنین آمایش سرزمینی به نمایندگان ارائه دهد که به دلیل حضور وی در مناطق زلزله دیده غرب کشور این جلسه به هفته های بعدی موکول شد.