خرید کتاب سکه طلا

کردستان عراق: به رای دادگاه عالی فدرال عراق احترام می گذاریم

تاریخ دریافت خبر:
کردستان عراق: به رای دادگاه عالی فدرال عراق احترام می گذاریم
خبرگزاری آریا - اداره محلی کردستان عراق امروز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد : اربیل به رای دادگاه عالی فدرال عراق درباره ماده یک قانون اساسی احترام می گذارد.
به گزارش روز سه شنبه پارس تودی به نقل از سومریه نیوز، اداره محلی کردستان عراق در این بیانیه ابراز امیدواری کرد: این موضوع زمینه آغاز گفتگوهای فراگیر میان بغداد و اربیل را فراهم کند. گفتگوهایی که به حل و فصل اختلافات موجود و اجرای کامل قانون اساسی منجر شود.
در ادامه این بیانیه آمده است: با توجه به پایبندی منطقه کردستان به یافتن راهکاری برای حل اختلافات میان دولت فدرال و اقلیم، با شیوه های قانونی واستقبال از کلیه طرح های ابتکاری در این راستا از جمله طرح آیت الله سیستانی درباره بازگشت به قانون اساسی برای حل اختلافات، به این تفسیر دادگاه عالی فدرال احترام می گذاریم.
دادگاه عالی فدرال عراق در نشست 6 نوامبر2017 در حکمی اعلام کرد: در هیچ کجای قانون اساسی این کشور سخن از اعطای مجوز برای جدایی برخی مناطق از دولت مرکزی به میان نیامده است و تمامی مسئولان دولت فدرال عراق ملزم به حفظ یکپارچگی کشور هستند.
برگزاری همه پرسی جدایی در منطقه کردستان عراق که به اصرار مسعود بارزانی در25 سپتامبر امسال برگزار شد ، تنش ها میان بغداد و منطقه کردستان را افزایش داد. 111/114