کتاب سکه های ماشینی قاجار

مجلس نمایندگان آمریکا بودجه هنگفت 700 میلیارد دلاری نظامی این کشور را تصویب کرد

تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: مجلس نمایندگان آمریکا بودجه هنگفت 700 میلیارد دلاری نظامی این کشور را تصویب کرد

مجلس نمایندگان آمریکا با لایحه پیشنهادی ترامپ برای افزایش بودجه نظامی این کشور موافقت کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، مجلس نمیاندگان آمریکا لایحه بودجه 700 میلیارد دلاری دفاعی این کشور را تصویب کرد و با این کار از دونالد ترامپ برای گسترش و تقویت نیروهای نظامی ارتش حمایت کرد.

براساس این گزارش، این لایحه با 365 رای مثبت در مقابل 70 رای منفی مورد موافقت قرار گرفت.

تصویب این بودجه هنگفت به ترامپ اجازه می دهد علاوه بر اضافه کردن 16 هزار نیروهای فعال دیگر به ارتش برای مقابله با تهدیدات کره شمالی نیز بودجه بیشتر اختصاص بدهد.

این درحالیست که دولت آمریکا با کسری بودجه مواجه است و منابع تامین این 700 میلیارد دلار چندان شفاف و مشخص نیست.

بنا بر این گزارش، در حالیکه آمریکا برنامه هسته ای کره شمالی را یک تهدید رو به رشد برای آمریکا و همپیمانان خود می داند، این لایحه فوق، بودجه ای معادل 8.5 میلیارد دلار برای تقویت سامانه های موشکی و دفاعی آمریکا تخصیص داده است. این مبلغ 630 میلیون دلار بیش از مبلغی است که دولت آمریکا برای چنین برنامه هایی پیشنهاد داده بود.

این لایحه به وزارت دفاع آمریکا دستور استقرار تا 14 رهگیر زمینی دیگر در «فورت گریلی» آلاسکا را می دهد که موجب می شود تعداد رهگیرهایی که برای تخریب کلاهک های ورودی طراحی شده اند به 58 رهگیر افزایش یابد.

این لایحه همچنین 10.6 میلیارد دلار برای 94 جنگنده، 25 میلیارد دلار برای 13 کشتی تخصیص می دهد که 5 میلیارد دلار و پنج کشتی بیش از درخواست ترامپ می باشد.

سنای آمریکا نیز پیش از این بودجه را مورد تصویب قرار داده بود.

انتهای پیام/م