خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری شبستان، برزین ضرغامی، در آیین تجلیل از کتابداران نمونه مساجد استان تهران که امروز (23 آبان) در مجتمع فرهنگی نور برگزار شد، گفت: وقوع زمین لرزه در غرب کشور و جان باختن و آسیب دیدن جمعی از هموطنان ما بسیار غم انگیز و ناراحت کننده است و ما هر چقدر که می توانیم باید با کاهش سایر هزینه های مان به زلزله زدگان کمک کنیم.

وی با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد محل مراجعه گروه های مختلف مردم به ویژه جوانان هستند، افزود: نقش این کانون ها با توجه به مراجعه همه روزه مردم به مساجد در ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کشور کم نظیر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ترویج کتاب را از مصادیق ترویج معروف و خوبی ها دانست و خاطرنشان کرد: مطالعات تاریخی نشان می دهد جوامعی موفق شدند که شهروندان آن ها با کتاب مأنوس بودند.

ضرغامی اضافه کرد: پیروان برخی از ایدئولوژی های نابودشده یا در حال افول بیش از ما کتابخوان هستند این در حالی است که معجزه دین اسلام، یک کتاب است و ما مسلمانان باید بیش از دیگران با کتاب مأنوس باشیم.

وی جهل را ریشه بسیاری از مشکلات کشور دانست و گفت: همه می دانیم که باید کتاب بخوانیم ولی وقتی از ما می پرسند چرا کتاب نمی خوانید؟ می گوییم وقت نداریم، من چندی پیش برای طرح موضوعی در حوزه کتاب و کتابخوانی خدمت یکی از مسئولان کشور رسیدم که او به من گفت در دوره چهارساله مسئولیتم فرصت نکردم حتی یک کتاب بخوانم این در حالی است که نباید مشغله های کاری مانع از کتابخوانی ما شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، خاطرنشان کرد: کسی سعادتمند است که با کتاب مانوس باشد، این در حالی است که بسیاری از ما درگیر رقابت های مالی هستیم و برسی ها نشان می دهند که شاید افراد پولدار در ظاهر سعادتمند باشند اما در واقع خانواده هایی که با کتاب مانوس هستند، موفق تر هستند.

ضرغامی با بیان اینکه باید با روی خوش و گفتار مناسب افراد را جذب کانون های فرهنگی هنری مساجد کرد، افزود: اعضای این کانون ها باید با خوشرویی زمینه انس افراد را به کتاب فراهم کنند.

وی بررسی وضعیت مطالعه کتابخوانی در کشور را ضروری دانست و گفت: اهالی مسجد و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد که در زمینه جذب افراد به فرهنگ دینی فعال هستند باید خود نیز اهل مطالعه و کتابخوانی باشند.

پایان پیام/397
ضمیمه :