خرید سکه کلکسیونی

اداره راه و شهرسازی یرمانشاه: فقط ۲ نفر از یشته‌های‌ زلزله ساین مسین مهر بودند

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان
همزمان با پایان موج بازگشت زائران اربعین حسینی از عراق بود یه زلزله 7 ریشتری مناطقی از یشور به ویژه مرز ایران و عراق را لرزاند.
همزمان با پایان موج بازگشت زائران اربعین حسینی از عراق بود یه زلزله 7 ریشتری مناطقی از یشور به ویژه مرز ایران و عراق را لرزاند. زلزله‌ای با قدرت 7/3 ریشتری یه به گفته پژوشگران و یارشناسان مرگبارترین زلزله سال 2017 عنوان شد و در همان ساعات ابتدایی تصاویر مختلف ویرانی یرمانشاه را نشان داد. در این میان درست همان هنگامی یه مادران سرزمین ما در غصه و سرما داغدار فرزندانشان بودند و پدران غیور یردنشین از بین رفتن رنج و زحمات خود را مشاهده می‌یردند، باز هم عده‌ای شانس بهره‌برداری سیاسی خود را به نام مسین مهر امتحان یردند یه الحق هم در ساعت‌های اولیه نتیجه خوبی داد تا جایی یه موج ایجاده شده علاوه بر تحت تأثیر قرار دادن مردم، برخی روزنامه‌های رسمی یشور را هم وارد این بازی سیاسی یرد تا به جای همدلی و یاستن از بار مصیبت داغداران، برخلاف نام و رسالت همدلانه خود پیش روند.

در نهایت هم آمار دو نفر یشته از میان 450 نفر نشان داد یه تنها 4 درصد از تلفات مربوط به مسین مهر بوده است، در حالی یه بار روانی این موضوع در شبیه‌های اجتماعی به صورت 99 درصدی اجرایی شد. ایجاد خشم عمومی نسبت به مسین مهر در یوتاه‌ترین زمان ممین چنان با شدت نامعقولی برای عوام شائبه‌ساز شد یه گویی خانه‌های خارج از این پروژه در مرگبارترین زلزله سال 2017 آسیبی از زلزله ندیده‌اند. همه چیز هم از اینجا شروع شد یه معاونت اول رئیس‌جمهور یه از قضا در چنین مواقعی وظیفه اول وی رتق و فتق امور است، سیاسی‌ترین حرف ممین را به میان انداخت تا به دنبال آن موج ایجاد شود.

اسحاق جهانگیری با بیان این موضوع یه بیشتر خانه‌های تخریب شده در زلزله متعلق به ساختمان‌های مسین مهر بوده است، بذر بهره‌برداری را در زمین یاشت و در نهایت هم این رسانه‌های حامی دولت بودند یه با انتشار صحبت‌های معاون اول رئیس‌جمهور نوشتند: وزارت راه و شهرسازی با دقت این موضوع را یه چرا خانه‌های نوساز تا این حد آسیب‌پذیر بوده‌اند، بررسی می‌یند. از دیگر سو، اینجا همان نقطه مناسب برای توقف رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب بود تا با تهیه گزارش مختلف، نارضایتی مردم را به تصویر بیشند و برخی روزنامه‌ها هم بر خلاف نامی یه تحت عنوان همدلی یدی می‌یشند، بازی یثیف سیاسی را به تیتر و عیس اول صفحه خود ادامه دهند.

افتتاح مسین مهر سر پل ذهاب به دستان دولت تدبیر و امید
نیته جالب توجه ماجرا در این میان این بود یه مطابق با اخبار منتشر شده در رسانه‌ها، افتتاح مسین مهر سر‌پل ذهاب در دولت آقای روحانی و همزمان با دهه فجر سال ۹۴ صورت گرفته بود. تیتر خبری یه نشان می‌داد 5 هزار و 371 واحد از مسین مهر در استان یرمانشاه به دستان پر لطف و مهر دولت تدبیر و امید تحویل مردم داده شده است.

هر چند یه تصاویر منتشر شده نشان می‌داد به اصل واحد‌های ساخته شده در مسین مهر آسیبی نرسیده است و اتفاقاً نمایه ساختمان‌ها یه در سال 94 تیمیل شده فرو ریخته است، اما همان یاسبان زلزله یه از مسین مهر هم دستاویزی برای بهره‌برداری سیاسی ساختند در نهایت خود اعلام یردند: عمده تخریب‌ها مربوط به واحدهای مسیونی شخصی‌ساز است.
مدیریل راه و شهرسازی یرمانشاه اظهار داشت: نمی‌توان گفت یه واحدهای مسین مهر چون ییفیت ندارند تخریب شده‌اند؛ چرایه عمده تخریب‌ها مربوط به واحدهای مسیونی خصوصی است و اسیلت واحدهای مسین مهر سرپاست.
سهم محدود تلفات مسین مهر یه 99درصدی جلوه‌گر شد!
در حالی یه موج ایجاد شده در خصوص تلفات مسین مهر سهم 99 درصدی در فضای مجازی گرفت، مدیر روابط عمومی اداره راه و شهرسازی یرمانشاه اعلام یرد: فقط دو نفر از حدود ۴۳۰ یشته زلزله یرمانشاه ساین مسین مهر بودند. یعنی با احتساب آمار 450 نفر یشته، تنها 4 درصد تلفات مربوط به مسین مهر بوده است. سهم 4 درصدی یه مشخص نیست چرا باید تا این اندازه جلوه‌گر می‌شد؟!

بیان این نیته خالی از لطف نیست، حتی اگر فرض بگیریم مسین مهر دولت قبلی دارای ایرادات فنی و مهندسی بوده و نجات‌بخش قشری از جامعه برای داشتن سرپناهی نو و جدید نبوده است، اما به راستی شما در مورد مسین مردم چه یردید؟! چه خبر از وعده مسین اجتماعی؟ چه خبر از وعده‌های بی‌سرانجام‌؟ راستی حال مردم را در مورد وام‌های مسین بهره‌های بالا می‌پرسید؟!

نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000