خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:
اخبار بازی
وینس زامپلا از آزادی عمل استودیو ریسپاون در ساخت بازی سخن گفت

در ادامه خرید ریسپاون توسط الکترونیک آرتز، وینس زامپلا در جدیدترین گفت وگوی خود، در مورد وجود آزادی عمل در توسعه بازی های استودیو ریسپاون سخن گفته است.

خریده شدن استودیو Respawn، خالق مجموعه Titanfall، توسط کمپانی Electronic Arts، ناشر این مجموعه، جزو اخبار مهمی بود که چند روز پیش منتشر شد و حال کاربران نظرات و عقیده های مختلفی در این باره دارند. با بسته شدن استودیو ویسرال گیمز بعضی از کاربران بر این عقیده هستند که استودیو ریسپاون نیز به سرنوشت ویسرال گیمز دچار خواهد شد. در این میان عده ای دیگر همیشه الکترونیک آرتز را به این متهم کرده اند که آزادی عمل در ساخت بازی را از استودیوهای خود می گیرد.

حال طبق جدیدترین اخبار بازی، وینس زامپلا، مدیرعامل استودیو ریسپاون، در جدیدترین گفت وگوی خود، در مورد آزادی عمل در توسعه بازی هایشان سخن گفته و در این مورد دید مثبتی دارد. وی در این باره می گوید:

همیشه یک تعادل وجود دارد. شما باید نگران پایه و اساس و امنیت کمپانی خود باشید. اینکه چطور بازی های جدیدی را به دست می آورید؛ آن هم زمانی که بازی های قدیمی خود را حفظ می کنید. من نگران نیستم. فکر می کنم هنوز آزادی عمل در ساخت بازی وجود دارد. در نهایت، این یک قرارداد با کمپانی الکترونیک آرتز است و باید با یکدیگر همکاری داشته باشیم و این اتفاق موردی را عوض نخواهد کرد.

این در حالی است که پاتریک سودرلند، معاون اجرایی ارشد الکترونیک آرتز، نیز اعلام کرده که تمامی استودیوهای زیرمجموعه الکترونیک آرتز، آزادی های خود را در ساخت بازی دارند.

زمانی که در داخل استودیوهای داخلی الکترونیک آرتز نظیر دایس، بایوور یا ونکوور کار می کنید، درمی یابید که آن ها آزادی عمل کامل خود را دارند. فرهنگ های مختلفی در محیط های متفاوت وجود دارد. این دقیقا موردی است که سبب می شود این استودیوها بازی های بزرگی بسازند. ما هیچ علاقه ای به اعمال تغییرات در آن ها نداریم. حال یکی از دلایلی که ما به سراغ استودیو ریسپاون رفتیم، فرهنگ بازی سازی و ذات این استودیو است. حرکت غیرعاقلانه ای است که اگر این فرهنگ را تغییر دهیم.

در همین رابطه بخوانید