کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام حسین امیدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس امشب (21 آبان) در جلسه شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به اینکه آنچه که در رابطه به کارایی مساجد می توان توجه کرد آنست که مساجد باید به کارکرد اصلی خودش برگردد، گفت: مسجد در صدر اسلام پایگاه اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بوده است.

وی با اشاره به اینکه امام زمان (عج) هم پایگاه خود را مسجد قرار می دهند، اضافه کرد: این مهم نشان از اهمیت مساجد دارد و از این رو مسئولین باید در مساجد حضور پیدا کنند چرا که نفس حضور یک مسئول در مسجد، می تواند کارها را رونق دهد و باعث ایجاد هیجان بین جوانان مساجد شود.

مسئول نمایندگی خبرگزاری شبستان در شیراز از شورای فرهنگ عمومی استان خواست تا جلسات این شورا را در مساجد برپا کند، افزود: تعداد روحانیون با تعداد مساجد استان همخوانی ندارد.

حجت الاسلام امیدی با اشاره به اینکه باید با همکاری حوزه علمیه و مرکز رسیدگی امور مساجد و همچنین دانشگاه رشته دانشگاهی در خصوص مسجد با هدف آموزش متولیان امر مسجد راه اندازی شود، اظهار داشت: باید کارگروهی شامل متولیان مسجد تشکیل شود که این می تواند در حل مشکلات مسجد می تواند موثر باشد.

وی اضافه کرد: مساجد به خاطر نبود مسائل مالی گرفتار هستند و یکی از شبهات وارد شده همین است و از این رو کارآفرینی در مساجد دنبال می کنیم که این هم از مصادیق اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

حجت الاسلام امیدی از سازمان اوقاف و امور خیریه خواست تا برای ترویج وقف های فرهنگی در مساجد استان گام بردارد.

پایان پیام/130
ضمیمه :