کتاب سکه های ماشینی قاجار

وزیر خارجه لبنان: به دنبال راه حل برادرانه با کشورهای عربی هستیم

تاریخ دریافت خبر:
وزیر خارجه لبنان: به دنبال راه حل برادرانه با کشورهای عربی هستیم

وزیر امورخارجه لبنان با تاکید بر روش های مسالمت آمیز حل و فصل اختلافات گفت :امیدواریم توسل به قواعد بین المللی ضرورت نیابد.

به گزارش پارس نیوز،

سعد الحریری، نخست وزیر مستعفی سیزدهم آبان ماه در اقدامی غیر منتظره و مشکوک از استعفای خود را اعلام کرد.

وی در هنگام خواندن متن استعفای خود در عربستان مدعی شد که و حزب الله در امور به ویژه لبنان دخالت می کنند و وی حاضر نیست در این شرایط به کار خود ادامه دهد.

پس از گذشت یک هفته و درج اخباری مبنی بر بازداشت و گروگان بودن سعد الحریری در عربستان و تأکید همه لبنان بر ضرورت بازگشت حریری به این کشور، وی مجبور شد یکشنبه این هفته با شبکه المستقبل کند.

به رغم اینکه این مصاحبه به منظور آرام کردن داخل لبنان و رد هرگونه شایعات دال بر بازداشت و حصر خانگی وی در عربستان صورت گرفت،اما وضعیت الحریری به هنگام گفت وگو در پخش زنده، گمانه زنی ها مبنی بر بازداشت وی را تقویت کرد و بسیاری بر این باور هستند که از روی برخی از حالات حریری می توان حدث زد که وی تحت فشار سعودی هاست.

در این میان لبنان به سفر کرد و با امانوئل مکرون این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

جبران باسیل وزیر لبنان عصر سه شنبه در نشست خبری مشترک خود با امانوئل ماکرون در این باره اظهار کرد: «لبنان تمایل دارد به راه حل های برادرانه بین خود و هر کشور عربی دیگر به ویژه دست یابد».

وزیر خارجه لبنان در ادامه افزود:: «ما امیدواریم توسل قوانین بین المللی در این برهه زمانی ضرورت نیابد».

وی بیان داشت:« لبنان شرایط غیر طبیعی را پشت سر می گذارد و و وضعیت سعد الحریری، نخست وزیر مستعفی لبنان نامشخص و مبهم است و باید به لبنان برگردد.»

باسیل تصریح کرد:« که فرانسه اعلام آمادگی کرده است که برای ایستادن در کنار لبنان، همه آنچه را که ضروری است، انجام دهد.»

گفتنی است:میشل عون، رئیس جمهور لبنان در چندین نوبت اعلام کرد که الحریری در شرایطی مبهم و مشکوک به سر می برد و هر آنچه گفته و خواهد گفت، بی اعتبار است.

انتهای پیام/

امیدواریم برای حل با عربستان به قوانین بین المللی مراجعه نکنیم