خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
خسارت های زلزله 7.2 ریشتری کرمانشاه

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از اعزام تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده در غرب کشور خبر داد.

به گزارش پارس نیوز،

مرتضی سلیمی در مورد زلزله رخ داده در حلبچه گفت: این لرزه در عمق 10 کیلومتری بود و به علت مدت زمان طولانی لرزش در بسیاری از مناطق نیز احساس شد.

وی افزود: بلافاصله بعد از وقوع حادثه تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده اعزام شدند.

رئیس هلال احمر ادامه داد: کانون زمین لرزه 7.2 ریشتری سلیمانیه عراق بود.

وی از قطع شدن روستاهای کرمانشاه خبر داد و گفت: در سیستم مخابراتی این استان نیز اختلال ایجاد شده است.

ساعت 23:30 یکشنبه

سلیمی از امدادرسانی به 15 مجروح این حادثه خبر داد و گفت: تا ساعت 23:30 متاسفانه 2 نفر تاکنون جان خود را از دست داده اند.

ساعت 23:55 یکشنبه

سلیمی از کشته شدن 6 و مجروح شدن 200 نفر تا ساعت 23:55 خبر داد.

ساعت 00:20 دوشنبه

رئیس سازمان از اعزام تیم های آنست، آواربرداری و اسکان اضطراری از 4 استان کردستان، مرکزی، لرستان و همدان به کرمانشاه اعزام شده اند.

ساعت 00:31 دوشنبه

سلیمی در اعلام آمار تلفات زلزله 7.2 ریشتری در سلیمانیه عراق گفت: تا ساعت 00:30 روز دوشنبه، 2 نفر در قصر شیرین و 12 نفر در ثلاث جان خود را از دست داده اند.

ساعت 00:48 دوشنبه

رئیس سازمان امداد و نجات تاکید کرد: متاسفانه در برخی استان های غربی شایعه شده بین ساعت 1 دقیقه بامداد تا 3 بامداد زمین لرزه بزرگی خواهد آمد.

وی افزود: این شایعات که در منتشر شده به هیچ وجه حقیقت ندارد و مردم نگران نباشند.

سلیمی خاطرنشان کرد: مطابق اعلام مرکز ژئوفیزیک امکان پیش بینی زلزله امکان ندارد، بنابراین مردم توجهی به شایعات نکنند.

وی همچنین از اعزام 5 فروند بالگرد به کرمانشاه خبر داد و گفت: با طلوع آفتاب بالگردها به سمت کرمانشاه پرواز می کنند.

ساعت 01:50 دوشنبه

رئیس سازمان از هموطنان در مناطقی که زمین لرزه احساس شده است خواست تا ضمن حفظ خونسردی و آرامش خود از اشغال کردن خط 112 خودداری کنند تا امدادرسانی ها با مشکل و اختلال مواجه نشود.

ساعت 02:31 دوشنبه

سلیمی وضعیت سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی را بحرانی عنوان کرد و گفت: وضعیت ثلاث باباجانی بدتر از سر پل ذهاب است. تیم های امدادی به سرعت و با تمام توان به این مناطق اعزام می شوند.

ساعت 03:30 دوشنبه

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از اعزام نیروهای امدادی 11 استان به کرمانشاه خبر داد و گفت: نیروهای امدادی از استان های آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، قزوین، کردستان،لرستان، مرکزی و همدان به کرمانشاه اعزام شده اند.

وی افزود: 27 تیم آواربرداری، 26 تیم آنست (سگ های زنده یاب)، 32 تیم اسکان اضطراری 4 تیم واکنش سریع، 85 تیم به همراه 28 دستگاه آمبولانس، 36 دستگاه وانت کمک دار، 5 دستگاه نجات، 4 دستگاه کامیون، 17150 تخته پتو و 7100 دستگاه چادر به مقصد کرمانشاه حرکت کرده اند.

سفر رئیس سازمان امداد و نجات به مناطق زلزله زده کرمانشاه

ساعت:6:32 دوشنبه

رئیس سازمان امدادو نجات گفت: از لحاظ اقلام و نیازهای اساسی مشکلی وجود ندارد و انبارها جواب گو هستند،در حال حاضر به کمک های مردمی احتیاجی نیست.

سلیمی گفت:اقلام گرمایشی جزو ۱۶ اقلام اضطراری هستند که برای مشکل سرمای هوا پس از توزیع چادر، پتو و موکت سیستم گرمایشی توزیع می شود.

ساعت9:53 دوشنبه

حضور سگ های زنده یاب در مناطق زلزله زده برای یافتن مفقودین احتمالی

ساعت10:24دوشنبه

چندین گروه امدادی از اردبیل، گیلان، مازندران و عازم مناطق زلزله زده در غرب کشور شدند.

عملیات جستجو برای یافتن گرفتاران احتمالی در زیر آوار ادامه دارد.

ساعت 11:35 دوشنبه

نوزاد زنده از زیر آوار زلزله دیشب در سرپل ذهاب پیدا شده و تلاش برای بیرون آوردن مادر توسط نیروهای امدادو نجات ادامه دارد.

یک زن از زیر آوار توسط سگ زنده یاب هلال احمر نجات یافت.

ساعت11:53دوشنبه

رئیس سازمان امداد و نجات گفت:برای تسریع در امدادرسانی از سفر به کرمانشاه پرهیز کنید.

وی افزود:اسکان اضطراری زلزله زدگان در شهرستان های سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و قصر شیرین از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد آغاز شده است.

سلیمی ادامه داد: 26 هزار تخته پتوی امدادی و 10 هزار دستگاه چادر امدادی ارسال شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات افزود: 23 تن از مصدومان به وسیله بالگرد هلال احمر به کرمانشاه منتقل شدند.

ساعت12:31 دوشنبه

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه با کمک سگ های زنده یاب، دقایقی پیش یک مادر و دختر از زیر آوار نجات یافتند، گفت:31 تیم سگ های زنده یاب مشغول جستجو هستند.

ساعت 14:00 دوشنبه

سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات گفت: ۱۴۴ پس لرزه تا ساعت ۱۴ مورخ ۲۲/۸/۹۶ رخ داده که بزرگترین پس لرزه 4.7 ریشتر بوده است.

وی ادامه داد:تعداد مصدومان تا ساعت 14:00 ۳۹۵۰ نفر اعلام شده است که 125 نفر از طریق هوایی به بیمارستان کرمانشاه منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اقلام امدادی توزیع شده در کرمانشاه ادامه داد:4 هزار و 100 دستگاه چادر امدادی،10 هزار تخته پتو،170 هزار قوطی کنسروجات در کرمانشاه توزیع شده است.

سلیمی با اشاره به اقلام امدادی ارسال شده به استان کرمانشاه گفت:٢٦ هزار تخته پتو امدادی، ١٠ هزار دستگاه چادر امدادی،17 هزار عدد گالن آب،٢٢ هزار کیلوگرم نایلون پوششی،10 هزار کیلوگرم برنج، ٨٤ هزار قوطی کنسروجات به استان کرمانشاه ارسال شده است.

ساعت15:31 دوشنبه

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: اردوگاه اسکان اضطراری برای اسکان 70 هزار تن از زلزله زدگان برپا شده است.

ساعت 17:54 دوشنبه

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه 99 درصد روستاها ارزیابی اولیه شده اند، گفت:اکثر مصدومان به کرمانشاه و همدان منتقل شدند.

سلیمی گفت:پیش بینی می شود امشب عملیات امداد و نجات پایان یابد.

وی ادامه داد:آواربرداری با توجه به نیاز به تجهیزات سنگین از فردا صبح شروع می شود.

ساعت 10:30 سه شنبه

سلیمی با اشاره به اینکه در حال حاضر آواربرداری سبک در مناطق زلزله زده به پایان رسید و آواربرداری سنگین درحال انجام است، گفت: 10 هزار چادر، 20 هزار پتو و 185 هزار قوطی کنسرو میان زلزله زدگان توزیع شده است.

وی افزود: همچنین 30 هزار چادر برای اسکان زلزله زدگان فراهم شده و تا بعد از ظهر امروز تمام زلزله زدگان در چادرها اسکان داده می شوند و در صورت عدم امدادرسانی به نقطه ای از مناطق زلزله زده، افراد با شماره 112 اطلاع رسانی کند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر بیان کرد: مردم می توانند کمک های نقدی خود را برای کمک به زلزله زدگان به شماره حساب 99999 هلال احمر وازیر کنند.