کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:
رئیس مرکز ‌بازرسی وزارت کشور درباره ‌پرونده فساد مالی برخی از مدیران شهرداری اهواز ‌گفت: مناسب می‌بینم همکارانم در مدیریت عالی استان به صورت دقیق و مصداقی پاسخگو باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، وجه الله خدمتگزار امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بزرگترین و ارزشمندترین سرمایه های هر نظام مردم است، اظهار داشت: هدف ما ایجاد تسهیلات بهتر برای خدمت به مردم و اجرای برنامه های دولت است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم درباره سرانجام پرونده فساد مالی برخی از مدیران شهرداری اهواز در دوره قبل و اینکه آیا پول اختلاس شده به بیت المال بازگشته شده، افزود: مناسب می بینم همکارانم در مدیریت عالی استان به صورت دقیق و مصداقی پاسخگو باشند این چنین خیلی بهتر است.

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا این ضعف و یا خلأ در حوزه نظارت و بازرسی نیست که مدیران و مسئولان بتوانند به فرصتی دست یابند که به بیت المال دست درازی کنند، بیان کرد: در استان بخش های نظارتی زیادی با ماموریت های مشخص وجود دارد و هر کدام در حوزه ماموریت هم به درستی اعمال مدیریت می کنند و پیگیر ماموریت هایشان نیز هستند.

وی ادامه داد: اگر بخش ها در جایی با مشکلی مواجه شدند بلافاصله به مرجع مافوق که باید تصمیم گیرنده باشد گزارش می دهند و مرجع مافوق باید تصمیمی بگیرد که حق کسی ضایع نشود و اگر کسی رفتاری از خودش نشان داده که باید بر اساس قوانین و مقرارت پاسخگو باشد، بخش های نظارتی حتما این مسیر را دنبال کنند.

خدمتگزار در پاسخ به این پرسش که برخی از مدیران استان ارتباط خوبی با خبرنگاران ندارند، گفت: توصیه می کنم همه مسئولان بیشترین ارتباط کاری را با رسانه ها داشته باشند.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه پل عمیق، دلسوز و آگاهی هستند که مسائل را می توانند به خوبی منتقل کنند، عنوان کرد: بعید می دانم مسئولی در جایگاه اداری خدمت کند ولی از ارتباط با رسانه ها امتناع کند بنابراین توصیه می کنم مسئولان از قابلیت و ظرفیت اصحاب رسانه بهره مند شوند تا موضوعات، اقدامات و تلاش ها به خوبی منعکس شود.

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور پل ارتباطی با مرکز بازرسی را از طریق سامانه سامد، پرتال وزارت کشور و مکاتبات عنوان کرد و افزود: در حوزه بازرسی آمار زیادی وجود دارد که پیگیری هیچ کدام را به تعویق نینداختیم و بلافاصله دستور رسیدگی و پیگیری درخواست را از مجاری و مدار مربوطه داده ایم.

به گزارش تسنیم، در دوره شهرداری پیشین تعدادی از مدیران شهرداری اهواز به دلیل اختلاس و فساد مالی دستگیر شدند اما از سرانجام و عاقبت مدیران و پول های اختلاس شده خبری نشد. اینکه در ارگان، نهاد، دستگاه و یا اداره ای فرصت و مجال برای برخی از مسئولان سودجو ایجاد می شود تا به بیت المال دست اندازی کنند به نوعی خلاء نظارت و بازرسی را می‎ رساند.

شفافیت همراه با شهامت در سخن به ویژه برای مسئولان موضوعی حائز اهمیت است از این رو مسئول همانگونه که به بیان تلاش ها و نکات مثبت عملکرد می پردازد باید شهامت بیان کم کاری ها و نقصان ها را نیز داشته باشد.

متاسفانه در فرصت چند دقیقه ای که به خبرنگاران برای بیان دغدغه ها و سوال های مرتبط با اذهان عمومی داده شد رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور پاسخ شفاف و قانع کننده ای نداد.

انتهای پیام/

در همین رابطه بخوانید