ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های اجرایی آذربایجان شرقی باید همه امکانات خود را برای کمک به مردم کرمانشاه در این سرمای شدید بسیج کنند گفت: مردم و مسئولان آذربایجان شرقی در بازسازی مناطق زلزله زده هم کمک می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، مجید خدابخش ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه دلخراش زلزله کرمانشاه اظهار کرد: اورژانس آذربایجان شرقی مستقر در مرز مهران در همان ساعات اولیه به محل حادثه اعزام شد و جزو نخستین امدادرسانان حاضر در محل بودند که جای تقدیر دارد.

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه های اجرایی آذربایجان شرقی باید همه امکانات خود را برای کمک به مردم کرمانشاه در این سرمای شدید بسیج کنند افزود: مردم و مسئولان آذربایجان شرقی در بازسازی مناطق زلزله زده هم کمک می کنند و نقش تاریخی ایفا خواهند کرد.

خدابخش تصریح کرد: بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران کشور، عملیات اسکان اضطراری حادثه دیدگان در شهر ثلاث باباجانی به استان آذربایجان شرقی سپرده شده و همه دستگاه های ذی ربط استان با تمام توان در این راستا تلاش خواهند کرد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با تقدیر از برخورد نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی با معتادان و متلاشی کردن باندهای توزیع مواد مخدر در استان افزود: در بحث مواد مخدر باید به پیشگیری و مسائل فرهنگی باید بیش از پیش توجه کنیم.

وی تصریح کرد: پیامبر اعظم (ص) در 1400 سال پیش، جامعه زنده به گور کننده دختران را با تزکیه و تعلیم و تربیت به جامعه ای اسلامی، ایثارگر و خدامحور تبدیل کرد که باید این منش را در تمامی امور مورد توجه قرار دهیم چراکه همه انرژی را در درمان می گذاریم ولی باید در حوزه پیشگیری هزینه کنیم.

خدابخش بر تداوم کمک های شهرداری به اردوگاه نگهداری، درمان و اشتغال معتادان متجاهر ماده 16 تاکید کرد و گفت: با تغییر شهردار مصوبات تغییر نمی یابد چراکه مصوبات قایم به شهردار و شورا نیست و باید شهرداری و شورای شهر به تعهدات خود در مرکز ماده 16 برای پاک ماندن شهر تبریز ادامه دهند.

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی شهرداری ها در دنیا رویکرد اجتماعی و فرهنگی است نه عمرانی تصریح کرد: شهرداری همچون گذشته و بلکه بهتر به اداره ماده 16 کمک کند چراکه ثمرات و خروجی آن را در کاهش آسیب های اجتماعی شهر شاهد هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در موضوع مواد مخدر، فقط معتاد مطرح نیست، بلکه خانواده و زنجیره پشت سر آن هم اهمیت دارد افزود: اگر ریشه ها را به درستی تشخیص ندهیم ممکن است راه را درست نرویم و درمان به نتیجه نرسد بنابراین باید دلایل تمایل به اعتیاد شناسایی شده و برای آن نسخه لازم تهیه و درمان کنیم.

انتهای پیام/

در همین رابطه بخوانید