خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
دکتر هری فیش، متخصص ارولوژی در مورد پرسش در خصوص تفاوت باروری مردانه و زنانه می‌گوید: «قدرت باروری زنان در آغاز دهه چهارم زندگی‌شان شروع به کاهش می‌کند و در اواخر دهه چهارم زندگی‌شان وقتی به 40سالگی نزدیک می‌شوند به شدت کاهش می‌یابد اما قدرت باروری مردان این‌گونه نیست، درواقع قدرت باروری آن‌ها هم کاهش می‌یابد ولی با سرعتی خیلی کمتر. میزان هورمون تستوسترون در مردان بالای 30سال سالانه حدود یک درصد کاهش می‌یابد.»

اما در مورد قدرت باروری مردانه چه مسائلی نقش بازی می‌کنند؟ دکتر فیش که مدیر مرکز پزشکی نیویورک پرزباترین است، می‌گوید: «یکی از مسائلی که در باروری مردان تاثیر می‌گذارد اضافه وزن آن‌هاست.

هورمون تستوسترون در سلول‌های چربی، به‌خصوص آن‌هایی که در بخش چربی شکمی جمع شده‌اند، شکسته می‌شوند؛ برای همین هرچه یک مرد چاق‌تر باشد میزان هورمون تستوسترون او کمتر است، ‌درضمن مسائلی مثل واریکوسل هم باعث کاهش قدرت باروری مردان می‌شود که باید آن‌ها را به محض تشخیص دادن درمان کرد تا روی قدرت باروری مردانه تاثیری نگذارد، البته پیشرفت‌های جدید پزشکی باعث شده که 99 درصد از مسائل و مشکلات این‌گونه‌ای که روی باروری و ناباروری مردان تاثیر می‌گذاشت درمان شود تا مانند قبل روی باروری مردان تاثیر نگذارد.»