کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: بخشی از سرمایه گذاری ها در حوزه تولید خودروهای برقی حاکمیتی است و نه بنگاه داری.
به گزارش خبرنگار خودروکار، منصور معظمی در نشست تخصصی آینده صنعت خودرو و خودروهای برقی اظهار کرد: به تازگی دو شرکت خودروساز ایران‌خودرو و سایپا برنامه های تولید خودروهای برقی را به ایدرو ارائه کرده اند و گفته شده است که تولید خودروهای برقی این دو شرکت تا ۴ سال آینده وارد بازار می‌شوند.

او افزود: این دو شرکت به حمایت دولت تاکید دارند و ما نیز می دانیم که بدون توجه و حمایت دولت همانند پرداخت سوبسیدها این تولیدات امکان پذیر نیست.


معظمی تصریح کرد: باید نظام رگولاتوری در زمینه تولید و فراهم کردن زیر ساخت های صنعت خودرو برقی در کشور در اولویت قرار گیرد.

او ادامه داد: در بازار فعلی خودرو، ایجاب می‌کند که این حوزه از انسجام بیشتری برخوردار باشد چرا که سند چشم انداز صنعت خودرو بسیار کلان است.


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: نقش وزارتخانه در زمینه تولید خودروهای برقی کمرنگ نیست و باید هرچه سریعتر رگولاتوری در این بخش مصوب شود.

او تاکید کرد: نگاه وزیر صنعت نیز بر رضایت مشتری است از این رو باید حمایت ها از صنعت خودروسازی منطقی باشد.


به گفته معظمی، سرمایه گذاری در این بخش فراتر از دولت است و باید در این زمینه اقداماتی صورت گیرد. چرا که درحال حاضر آلودگی هوا و ترافیک تهران را قفل کرده است.


به گفته او، اقدامات در زمینه تولید خودرو برقی باید به صورت پکیج و کار هدفمند صورت گیرد به گونه ای که بخشی از این سرمایه گذاری به حاکمیت مربوط است نه بنگاه داری.


انتهای پیام/

در همین رابطه بخوانید