کتاب سکه های ماشینی قاجار

امروز نیاز داریم تا دوباره فرصت مدیریت به جوانان داده شود/ 855 هزار وام ازدواج به جوانان پرداخته شده/ وزارت ورزش و جوانان در استفاده از بانوان رکورد دار است

تاریخ دریافت خبر:
امروز نیاز داریم تا دوباره فرصت مدیریت به جوانان داده شود/  855 هزار وام ازدواج به جوانان پرداخته شده/ وزارت ورزش و جوانان در استفاده از بانوان رکورد دار است وزیر ورزش و جوانان گفت: همان طوری که امام در ابتدای انقلاب به همه جوانان فرصت داد و مدیریت کشور را به آنها سپرد، ما امروز نیاز داریم تا دوباره این فرصت به جوانان داده شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان در نشست صمیمانه با نمایندگان سمن های استان ایلام و فارس گفت: جان باختن تعدادی از هم وطنان در استان کرمانشاه تسلیت می گویم. از اولین ساعات پس از وقوع زلزله شاهد همگرایی و همکاری مناسبی بین دستگاه های مختلف برای کمک و امداد رسانی به زلزله زدگان بودیم، سرعت عمل نهادهای مختلف در دو روز گذشته نشان از تجربه خوب نهادها در مقابله با چنین اتفاقاتی است.

او ادامه داد: خوشبختانه قبل از وقوع زلزله اصلی با وقوع پیش زلزله خیلی از هم وطنان از خانه خارج شدند و در حین زلزله اصلی در خانه نبودند که این امر موجب پایین بودن تلفات شد.

سلطانی فرد در ادامه جلسه گفت: یک سری از سمن ها با حمایت معاونت ساماندهی امور جوانان برای کمک به زلزله زدگان عازم کرمانشاه شدند و در حوزه ورزش هم فردا برنامه ای برای حمایت از زلزله زدگان خواهیم داشت.

او ادامه داد: سمن ها شامل عمق نگری هستند که امیدواریم با این نگرش شاهد کم شدن مشکلات و اسیب های اجتماعی باشیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: در جوامع توسعه یافته بین ١٠٠نفر یک سمن وجود دارد که این سمن ها نه تنها وابسته به دولت ها نیستند بلکه در کاهش آسیب های اجتماعی نیز بسیار موثر عمل می کنند.

او ادامه داد: در جوامع پیشرفته، سمن ها وابسته به دولت ها نیستند و به صورت مستقل به سمت حل و فصل آسیب های اجتماعی می روند.

سلطانی فر ادامه داد: موضوع تفکیک ورزش از جوانان در مجلس و در کمیسیون های مختلف در حال بررسی است. عده ای از نمایندگان موافق سازمان ملی در قالب معاونت رییس جمهوری هستند و عده ای دیگر قائل به تشکیل سازمان ملی در قالب یک سازمان مستقل زیر مجموعه وزارت ورزش هستند.

او ادامه داد: ما باید بدون نگاه و توجه به این موضوع که جوانان از ورزش جدا شوند یا خیر با جدیت به کار خود در حوزه جوانان و حمایت از سمن ها ادامه دهیم.

سلطانی فر در ادامه گفت: به همه مسئولان بارها گفته شده است که نباید سایه ورزش بر جوانان سنگینی کند و این موضوع مدام به مسئولان گوشزد می شود.

او ادامه داد: زمانی که رییس جمهور وزیری با سن٣٦ سال انتخاب می کند این بدان معناست که دولت در حوزه جوانان جدی است.

او ادامه داد: در وزارت ورزش و جوانان دومین معاون وزیر زن را منصوب کردیم که از این نظر وزارت ورزش و جوانان رکورد دار است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: همان طوری که امام در ابتدای انقلاب به همه جوانان فرصت داد و مدیریت کشور را به جوانان سپرد، ما امروز نیاز داریم تا دوباره این فرصت به جوانان داده شود.

او ادامه داد: در این مدت ما در استان های مختلف مدیران کل را از افراد جوان انتخاب کردیم و با این روش می خواهیم وزارت خانه را به نسل جدید بسپاریم.

سلطانی فر افزود: شوراهای اشتغال در سطح استان ها از هفته آینده کار خود را آغاز می کنند که فرصت بسیار خوب است و سمن ها هم می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

او ادامه داد: ٨٥٥ هزار وام ازدواج به زوجین پرداخته شد که این وام ازدواج می تواند کمک خوبی در اغاز زندگی برای جوانان باشد.

سلطانی فرد در پایان گفت: در خصوص خانه جوانان، سعی ما بر این است تا بتوانیم با همکاری استانداری ها در شهرستان ها این خانه ها را در اختیار جوانان مختلف قرار دهیم و در استان هایی که امکان دریافت ساختمان از سوی دولت نیست، بتوانیم به صورت استیجاری خانه ای را در اختیار جوانان قرار دهیم.


گزارش:

منبع خبر (خبرگزاری برنا) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «امروز نیاز داریم تا دوباره فرصت مدیریت به جوانان داده شود/ 855 هزار وام ازدواج به جوانان پرداخته شده/ وزارت ورزش و جوانان در استفاده از بانوان رکورد دار است» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.