ایران آنتیک

کدام نویسندگان و مترجمان به برنامه برگ 24 می‌روند؟

تاریخ دریافت خبر:
برنامه تلویزیونی «برگ 24» در آیتم‌های مختلف میزبان چهره‌های شناخته شده و فعال در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی خواهد بود.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی سازندگان این برنامه، در بخش های مختلف از میهمانان فعال در حوزه کتاب و کتاب خوانی دعوت به عمل آمده تا حول محور مباحث مرتبط، به ارائه نظرات خود بپردازند.

مطابق با کنداکتور حسن عامه کن، اسدالله شعبانی و شقایق قندهاری در بخش کودک و نوجوان میهمان این برنامه 12 ساعته که برای اولین بار از سوی شبکه چهار سیما روی آنتن می رود، هستند. در بخش دیگری از این برنامه نیز هوشنگ مرادی کرمانی؛ نویسنده پیشکسوت کودک و نوجوان شرکت دارد.

در بخش فعالان ترویج کتاب خوانی، لیلا صباغیان، محمدهادی محمدی، غلام نظری و نینا غریب زاده میهمان این برنامه خواهند بود. همچنین توانا حسینی از کردستان و اعضای گروه نخلک از بندرعباس، خانه کتابدار و گروه جهک در بخش خانواده های کتابی در این برنامه حضور خواهند داشت.

در بخش ترجمه، میهمانان برگ 24 عبارتند از مهدی غبرایی، کاوه میرعباسی و علی اصغر حداد؛ مترجمان سرشناس کشورمان و میهمانان بخش ادبیات دفاع مقدس این برنامه، شهلا آبنوس، گلعلی بابایی و مهناز فتاحی خواهند بود.

یکی دیگر از بخش های این برنامه، به پژوهشگران و نویسندگان حوزه دین اختصاص دارد و حجت الاسلام محمدعلی مهدوی راد و شادی نفیسی میهمانان این بخش هستند.
اما در بخش ویژه نابینایان این برنامه، آیتم های مختلفی و متناسب با نیاز نابینایان به کتاب و کتاب خوانی طراحی شده و مهرداد زمانی و سعید عباسپور؛ فعالان روشن دلِ اهل قلم میهمانان این بخش هستند.

برنامه برگ 24 که به مدت 12 ساعت به طور زنده از شبکه چهار روز چهار شنبه 24 آذر به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی و جشن ملی کتاب پخش می شود.

این برنامه با مشارکت خانه کتاب، شبکه چهار، انجمن نابینایان و کتابخانه ملک تولید می شود.