ایران آنتیک

به همه سپرده‌گذاران کاسپین 200 میلیون می‌دهیم

تاریخ دریافت خبر:
جهان نیوز به نقل از خانه ملت، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در تشریح آخرین وضعیت سپرده گذاران کاسپین اظهارداشت: بر اساس آخرین تصمیم مبلغ 200 میلیون تومان به تمامی سپرده گذاران اعم از سپرده گذارانی که زیر 200 میلیون تومان و بیش از این ارقام سپرده گذاری کرده اند پرداخت شود.

* پرداخت 10 درصد کسر شده از سپرده گذاران زیر 200 میلیون تومان کاسپین

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مبلغ 10 درصدی که از سپرده گذاران زیر 200 میلیون تومان کسر شده بود در حال بازپرداخت به سپرده گذاران است، افزود: در حال حاضر شعب کاسپین با خطوط اعتباری که بانک مرکزی باز کرده است، پاسخگوی سپرده گذارانی هستند که برای دریافت سپرده خود مراجعه می کنند و به تدریج تمامی سپرده گذاران را در نظر می گیرد.

وی ادامه داد: مابقی سپرده مشتریانی که بالای 200 میلیون تومان سپرده گذاری کرده اند پس از شناسایی اموال جدید پرداخت می شود.

*بررسی صورت های مالی موسسه اعتباری فرشتگان در دستگاه قضا

سیف با بیان اینکه قوه قضائیه از طرق مختلف تلاش می کند تا با بررسی صورت های مالی موسسه اعتباری فرشتگان شناسایی کند که دارایی های ایجاد شده در چه مسیری قرار گرفته است، تصریح کرد: قوه قضائیه بررسی می کند که آیا دارایی ها بدون حق به افراد دیگر منتقل شده یا خیر و دارایی هایی که شناسایی کند باز می گرداند و ظرفیت جدیدی برای پرداخت سپرده مشتریان ایجاد می شود.

* تصمیمات جدید درباره تعاونی وحدت و افضل توس

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: جلساتی به صورت منظم با نمایندگان سران سه قوه برگزار می شود که یکی از تصمیمات جدید در این جلسات درباره تعاونی وحدت و افضل توس بود که پیش بینی شده تا مبلغ 100 میلیارد تومان پرداخت شود که البته هنوز تصمیم نهایی در این خصوص گرفته نشده است.
وی اضافه کرد: البته سپرده مشتریان تا 3 میلیون تومان پرداخت شده و با این کار حدود 76 درصد مشتریان این تعاونی ها تسویه حساب شده اند.

   سپرده میلیون تومان گذاران پرداخت مرکزی

گزارش:

منبع خبر (جهان نیوز) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «به همه سپرده‌گذاران کاسپین 200 میلیون می‌دهیم» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.