ایران آنتیک

جنجالی جدید از خانواده پرزیدنت

تاریخ دریافت خبر:
جنجالی جدید از خانواده پرزیدنت

رسانه های جهان که در ماههای گذشته با انواع مختلف جنجال سازی از سوی خانواده رئیس جمهوری آمریکا مواجه بوده اند از صبح امروز با افشای خبر رابطه پسر ارشد ترامپ با ویکی لیکس برخورد کرده اند.

به گزارش پارس نیوز،

پایگاه افشاگر ویکی لیکس در سال 2016 و در جریان ریاست جمهوری آمریکا در پی تماس هایی با تیم دونالد ترامپ بوده و از قرار معلوم در تماس با پسر ارشد او موفقیت داشته است.

به گزارش مجله آتلانتیک، فرزند دونالد ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی سال گذشته آمریکا با پایگاه ویکی لیکس در به طور مستقیم تماس داشته است. نسخه ای از مکاتبات دونالد ترامپ جونیور اکنون در اختیار قرار گرفته است.

دونالد ترامپ جونیور، فرزند ارشد رئیس جمهوری آمریکا نیز در ساعات اولیه امروز سه شنبه در صفحه توئیتر خود مکاتباتش با پایگاه اینترنتی ویکی لیکس را منتشر کرد. وی در توئیت خود ضمن انتقاد از «افشای گزینشی» بخشی از این تماس ها تاکید کرده که آنچه اکنون منتشر می کند کل مکاتباتش با ویکی لیکس است.

تماس های منتشر شده نشان می دهد ویکی لیکس و دونالد ترامپ جونیور به دنبال کسب اطلاعات از یکدیگر بودند. پایگاه اینترنتی ویکی لیکس پس از انتخاب دونالد ترامپ به مقام از فرزند ارشد او خواسته بود با اعمال نفوذ بر استرالیا، زمینه انتخاب جولیان آسانژ به عنوان سفیر استرالیا در آمریکا را فراهم کند.

پایگاه افشاگر ویکی لیکس در جریان کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری در آمریکا های اردوی دموکرات ها پیرامون را هک و منتشر کرد. این امر به وجهه آسیب زد. سرویس های اطلاعاتی آمریکا را متهم کردند که در هک کردن ایمیل ها دست داشته است.

اکنون از پیام های منتشر شده توسط پسر دونالد ترامپ معلوم می شود که ویکی لیکس چندین بار از او سؤال کرده است. نخستین سؤال به یک کمیته فعال سیاسی مربوط است و دونالد ترامپ جونیور پاسخ داده که نمی داند کیست، اما درباره آن پرس وجو خواهد کرد.

دومین بار ویکی لیکس از پسر ترامپ خواسته است پیامی علنی درباره گزارشی در مورد کلینتون بنویسد. پسر ترامپ پاسخ داده که این کار را کرده است.

درمورد یک افشاگری که به جزییات آن اشاره نشده است، ویکی لیکس در سومین پیام، پرسیده چه کسی پشت افشاگری است، اما از پسر ترامپ پاسخی دریافت نکرده است.

ویکی لیکس بعدها نوشته است: «هی دونالد، عالی است که تو و پدرت درباره افشاگری های ما صحبت می کنید. توصیه می کنیم که پدرت این لینک را توئیت کند وقتی از ما نام می برد».

ترامپ جونیور دو روز بعد آن لینک را پخش کرده است. از آن پس پاسخی از سوی او به ویکی لیکس داده نشده و فقط پیام های ویکی لیکس دیده می شود.

برای نمونه کاربر حساب توئیتری در اکتبر 2016 به پسر ترامپ پیشنهاد کرده که برگه توضیح مالیاتی پدرش را به ویکی لیکس بدهد تا آنها آن را منتشر کنند. همچنین توصیه شده که اگر ترامپ در انتخابات شکست خورد، نباید تسلیم شود، بلکه باید به نتیجه اعتراض کند.

وکیل دونالد ترامپ جونیور گفته است که انتشار این پیام ها نگران کننده نیست. «مایک پنس» ترامپ هم در این میان گفته است که از تماس میان پسر ترامپ با ویکی لیکس اطلاعی نداشته است.

جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، نخست اعلام کرد که نمی تواند این خبرها را تایید کند، اما سپس از آنها دفاع کرد. به گفته او ویکی لیکس می خواهد برخی انسان ها را متقاعد کند که شفافیت به نفع آنها است.