خرید سکه کلکسیونی

تحلیل بنیادی سیستم | همکاران سیستم

تاریخ دریافت خبر:

تحلیل بنیادی سیستم

شرکت همکاران سیستم در سال ۶۸ به ثبت رسید. فعالیت اصلی شرکت عمدتا در زمینه اجرای طرحهای جامع فناوری اطلاعات شامل تحلیل، طراحی، تولید، استقرار، راه اندازی و پشتیبانی راهکارهای مبتنی بر نرم افزار در بخش عمومی و خصوصی، تحلیل، طراحی، تولید و پشتیبانی نرم افزار جامع کاربردی، انجام خدمات مشاوره در زمینه های فناوری اطلاعات، استراتژی و معماری سازمان می باشد. این شرکت، با در اختیار داشتن تیمی متشکل از ۱۳۰۰ نفر، بزرگترین شرکت خصوصی نرم افزار در کشور محسوب می گردد. همکاران سیستم از سال ۸۶ تاکنون موفق به کسب رتبه یک از شورای عالی انفورماتیک جهت اجرای پروژه های فناوری اطلاعات (گرایش نرم افزار) شده و در سال ۹۵، موفق به کسب عنوان شرکت تولیدکننده کالا و خدمات دانش بنیان گردیده است.

ساختار مالکیت شرکت

سرمایه شرکت در بدو تاسیس مبلغ ۱٫۲ میلیون ریال بوده که طی چند مرحله به شرح زیر به مبلغ ۷۵۰ میلیارد ریال در سال ۹۵ افزایش یافته است:

تحلیل بنیادی سیستم | همکاران سیستم

در صورت تداوم روند رشد سالهای گذشته در ادامه سال و عملکرد شرکت در هفت ماهه ابتدای سال، انتظار تعدیل مثبت ۵ درصدی دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش سرمایه

همکاران سیستم در سال گذشته تصمیم گرفت سرمایه خود را به منظور تامین مالی مخارج سرمایه ای بابت ایجاد فضای کسب و کار مناسب و مطابق با طرحهای توسعه شرکت از مبلغ ۷۵۰ میلیارد ریال به مبلغ ۱,۴۰۰ میلیارد ریال (معادل ۸۷%) از محل سود انباشته در سه مرحله به شرح زیر افزایش دهد:

مرحله اول: افزایش سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریالی در سال ۹۶ که در مهر سال جاری به ثبت رسید.

مرحله دوم: افزایش سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریالی در سال ۹۷٫

مرحله سوم: افزایش سرمایه ۲۵۰ میلیارد ریالی در سال ۹۸٫

شرکت با توجه به روند افزایش پرسنل براساس حجم کار، تعداد مشتریان فعلی و برآورد میزان مشتریان آتی، برآورد نموده در راستای اجرای طرحهای توسعه ای مورد نظر، به حداقل ۳۵۰ نفر نیروی آموزش دیده و باتجربه و فضایی بین ۴ تا ۵ هزار مترمربع نیاز داشته باشد.

ریسکهای شرکت

  1. ریسک قوانین و مقررات.
  2. ریسک عملیاتی با توجه به امکان ورود شرکتهای بین المللی و افزایش شدت رقابت.
  3. ریسک از دست دادن نیروی انسانی آموزش دیده با بدتر شدن شرایط اقتصادی جامعه و افزایش نرخ مهاجرت به خارج از کشور.

نتیجه گیری

همکاران سیستم گروهی است که در صنعت تولید نرم افزار کشور یکه تاز و پیشرو می باشد و رقیب سرسختی در داخل کشور ندارد. این گروه، نزدیک به ۳۰ سال به طور آهسته و پیوسته تحت مدیریت قوی خصوصی، فعالیتهای روز افزون و رو به رشد و مطابق با نیازهای داخلی داشته است. دو عامل ضروری برای موفقیت در صنعت نرم افزار و سایر صنایع مرتبط با IT، دسترسی به نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده و سرمایه گسترده می باشد که شرکت در تامین هر دو عامل مشکلی ندارد. سیاست شرکت در جذب نیروی انسانی متخصص و نوآور و خلاق متمایز از سایر شرکتهای داخلی می باشد. همچنین هر ساله شرکت تنها نیمی از سود خالص را تقسیم می نماید و باقی را انباشته می نماید تا به منظور تامین مخارج سرمایه ای و اجرای طرحهای توسعه در سالهای آتی مورد استفاده قرار بگیرد. در مجموع، در صورت تداوم روند مدیریت شرکت، همکاران سیستم با چالش جدی مواجه نمی باشد و می تواند گزینه کم ریسکی برای سرمایه گذاری بلندمدت در نظر گرفته شود.

منبع: شرکت کارگزاری آبان – دیدگاه آبان
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها


   شرکت افزایش سرمایه سیستم افزار میلیارد

لینک کوتاه: betanews.ir/n/1064985

مشاهده لینک منبع

گزارش:

منبع خبر (تحلیلها) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «تحلیل بنیادی سیستم | همکاران سیستم» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.