ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:

اقتصاد ایران، زمین‌لرزه کرمانشاه به بزرگی ۷٫۳ ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ در نزدیکی ازگله، استان کرمانشاه در نزدیکی مرز ایران و عراق، در ۳۲ کیلومتری جنوب غربی شهر حلبچه عراق ایران رخ داد. 

بنا به گزارش زلزله‌نگاری آمریکا کانون این زلزله در ۳۲ کیلومتری حومه شهر عراقی حلبچه و عمق زلزله ۳۳٫۹ کیلومتری از سطح زمین بوده است.

معاون سازمان مدیریت بحران کشور آخرین آمار تلفات زلزله غرب کشور را اعلام کرد. به گفته‌ی وی تاکنون این زلزله ۲۱۴ کشته و ۲۵۳۰ مصدوم داشته است.

گروه‌های امدادی، نیروهای ارتش و سپاه به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند.  تاکنون ۱۰۰ پرستار، هشت جراح عمومی، هشت متخصص طب اورژانس و شش ارتوپد برای ارائه خدمات به مردم مناطق آسیب دیده اعزام شده‌اند.

سعیدی، سخنگوی ستاد مدیریت بحران گفت: هم‌اکنون ۲۱ فروند بالگرد، ۱۴۰ دستگاه آمبولانس، ۳ فروند هواپیمای ویژه انتقال بیماران و ۳ دستگاه اتوبوس آمبولانس در منطقه فعالیت می‌کنند.

«ایرج حریرچی» سخنگوی وزارت بهداشت نیز در ارتباط با جزئیات امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده گفت: تاکنون ۵ هزار و ۳۴۶ نفر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به دلیل وقوع زلزله پذیرش شده‌اند و در حال حاضر ۷۱۷ نفر بستری و ۴۰۰ نفر ترخیص شده‌اند.

در جلسه ستاد بحران نیروی هوایی ارتش مقرر شد، تیم پزشکی که برای خدمات‌رسانی به زائرین اربعین به فرودگاه ایلام اعزام شده بود، با تجهیزات کامل به پادگان ابوذر سرپل ذهاب اعزام شوند.  یک تیم پزشکی با تجهیزات درمانی از پایگاه شهید نوژه همدان به کرمانشاه اعزام شده و با تشکیل بیمارستان صحرایی مشغول خدمات‌رسانی به مجروحین هستند.

به پایگاه‌های هوایی شهید دوران شیراز، وحدتی دزفول، شهید لشگری مهرآباد و شهید نوژه همدان برای اعزام هواپیماهای ترابری C130 جهت انتقال مجروحین، کمک‌های مردمی و ... آماده‌باش کامل داده شده است.

در همین رابطه بخوانید