خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
کارهای فرهنگی ما در حال تاراج است/ طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه یک ماه آینده نهایی می‌شود نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بسیاری از کارهای فرهنگی ما در حال تاراج است و پولی نداریم که اینها را بسازیم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ «قاسم احمدی لاشکی» نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی پیرامون عملکرد خود در مجلس به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا گفت: روزی که من نماینده شدم در شهر کلاردشت خانه ای علمک گاز نداشت اما امروز خانه ای بدون گاز نمی بینید. روزی که جناب مهندس زنگنه آغاز به کار کرد حتی یک خانه در مرزن آباد علمک گاز نداشت اما در حال حاضر برای بالغ بر 17 روستای مرزن آباد، گاز رسانی شده و برای روستاهای با مسافت زیاد هم گاز رسانی در حال انجام است. همچنین 750 علمک گاز در شهر پول و 500 علمک در شهر کجور نصب شده است. اینها اتفاقات بسیار مهمی است زیرا این روستاها در مناطق سردسیر کوهستانی واقع شده اند و امکان زندگی بدون سیستم گرمایشی در آنجا وجود ندارد و مردم ضعیفی در این مناطق زندگی می کنند. از آقای مهندس زنگنه و مهندس عراقی، مدیرعامل شرکت گاز کشور، تشکر می کنم.

او با اشاره به مسئولیت خود در سمت «نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی» گفت: بحث تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه مهم است. یکی از مشکلات این است که چون وزارتخانه نیست خیلی ها دل به کار در آنجا نمی بندند. در دولت آقای احمدی نژاد، آقای مشائی آمد و گفت: من به جای بالاتر می روم. آقای بقایی هم همین طور. الان هم آقای نجفی آمد و رفت. نمی دانم چرا برخی به این سازمان می روند و نمی مانند. یکی از بحث هایمان این است برای بالا بردن انگیزه افراد، آنجا باید به وزارتخانه تبدیل شود. نکته دوم اینکه باید به من نماینده مجلس به عنوان عصاره دولت پاسخگو باشند.

احمدی لاشکی در ادامه گفت: کارها خوب پیش رفت و فوریتش در صحن به تصویب رسید و در کمیسیون ها در حال بررسی است. امیدواریم هرچه زودتر نهایی شود و برگردد. در قانون برنامه ششم توسعه باید 15 درصد حجم دولت کوچک شود و این تبدیل اصلا حجم دولت را اضافه نمی کند. همان امکانات، منابع، ساختمان و نیروهای انسانی هستند و مغایرتی با قانون برنامه ششم توسعه ندارد. ان شاءالله بتوانیم مجلس را قانع و آن را مصوب کنیم و شورای نگهبان روی آن صحه بگذارد.

او با اشاره به تخریب بناها و آثار فرهنگی اظهار کرد: امروز بسیاری از آنچه از گذشته به ما به ارث رسیده از دست می دهیم. اگر از تخت جمشید مراقبت نکنیم از بین خواهد رفت. بسیاری از کارهای فرهنگی ما در حال تاراج است و پولی نداریم که اینها را بسازیم. به همین خاطر نیاز به کمک دوستان در مجلس داریم تا به سرانجام برسد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که «با توجه به اینکه طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی در کمیسیون مشترکی بین اجتماعی و فرهنگی در حال بررسی است چقدر کارهایش در فراکسیون پیش می رود؟» بیان کرد: مقدمات این کار در فراکسیون کلید خورد. با دوستان پارلمانی این حوزه آقایان قره سید رومیانی و شکوهی نشست هایی داشتیم و نتیجه فراکسیون را اعلام کردیم. کمیسیون مشترک تشکیل شد و قطعا نقطه نظرات و پیشنهادات را از طریق فراکسیون منعکس خواهیم کرد، برای اینکه این طرح بهتر از آب در بیاید و بتواند موثرتر واقع شود.

او با اشاره به بخش های این مجموعه گفت: طبیعتا شما می دانید این مجموعه 3 پیکره دارد؛ صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی. بنابراین کار بسیار سنگینی است. در جزییات قطعا نقطه نظرات فراکسیون را به دوستان این مجموعه که کمیسیون مشترک حضور دارند، اعلام خواهیم کرد.

احمدی لاشکی درباره زمان ارائه این طرح در صحن مجلس گفت: در نشستی که با هیات رییسه مجلس و روسای کمیسیون ها داشتیم به این نتیجه رسیدیم مقداری خوراک صحن بیشتر شود. به همین منظور سه شنبه ها را تعطیل کردیم و صحن نداریم تا کمیسیون ها فعال شوند و بتوانیم هرچه زودتر کارها را آماده کنند. اگر دوستان کار کنند این طرح ظرف یک ماه آینده نهایی خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با بحث دختران و دانش آموزان هرمزگانی که گزارشش قرار بود به طور مشترک بین کمیسسیون آموزش و عمران تکمیل شود، گفت: ما از کمیسیون خانم سعیدی، نماینده تهران، را گفتیم پیگیر کارها باشد ایشان از مجموعه سرکشی کردند و همچنین از وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری تشکر می کنم. هنوز کمیسیون عمران نتیجه نهایی را نداده و به کمیسیون ما مسئولیت مستقیم سپرده نشد. بالاخره حادثه است. بزرگترین مشکل ما این استکه این راننده ها آشنایی لازم را ندارند و دانش آموزان را از شمال به جنوب منتقل می کنند. امیدوارم اتفاقی از این قبیل نداشته باشیم و مراقبت های لازم انجام شود.


گزارش:

منبع خبر (خبرگزاری برنا) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «کارهای فرهنگی ما در حال تاراج است/ طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه یک ماه آینده نهایی می‌شود» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.