ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
معاون وزیر صنعت: 1200 قطعه ساز داریم/ لزوم ادغام برای ظرفیت افزایی چکیده: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اکنون حدود 1200 قطعه ساز داریم که نشاندهنده لزوم ادغام قطعه سازان کشور است.

به گزارش یکشنبه تارنمای سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، منصور معظمی افزود: می خواهیم خودرویی را با استفاده از بیشترین توان داخلی کشور تولید کنیم و توان داخلی در این بخش عبارت است از اینکه ظرفیت صنعت قطعه سازی را توسعه دهیم.

رییس هیات عامل ایدرو یادآوری کرد این سازمان در افق 1404 ارتباط قطعه سازان داخلی را به زنجیره تامین جهانی پیش بینی کرده است.

وی اضافه کرد: وجود شبکه گسترده قطعه سازی در ایران جذابیت تولید قطعات خودرو را با توجه به ارزانی نیروی کار و مواد اولیه بیش از پیش مورد اقبال و توجه قرار می دهد.

معظمی تاکید کرد مشارکت بین المللی با خودروسازان و قطعه سازان معتبر خارجی عامل توسعه کمی و کیفی صنعت خودروست.

وی افزود: خوشبختانه صنعت خودرو موفق ترین صنعت در استفاده از فضای ایجاد شده در دوران پسابرجام بود و صاحبان برند در این فرصت بسیار خاص می توانند در ایران سرمایه گذاری مشترک کنند که این امر به رشد قطعه سازان نیز کمک می کند.

دوازدهمین نمایشگاه قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو از فردا (دوشنبه) تا بیست و پنجم آبان با حضور شرکت های داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران گشایش می یابد.

در همین رابطه بخوانید