خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:
لزوم بهره مندی از توان ایران و آفریقا در حوزه سلامت

اقتصاد ایران، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در دیدار مشترک وزرای بهداشت ایران و علوم افریقای جنوبی با اشاره به این‌که مشکلات دو‌کشور ایران و افریقای جنوبی در حوزه ایدز و مالاریا تقریبا مشابه هم است، افزود: ما علاقه‌مند به ارتقای دانش اجتماعی پر سلامت هستیم و در این زمینه معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت دایر شده است وانجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد (NGO) زیادی در کنار وزارت بهداشت حضور دارند.

وی افزود: این مجمع سالانه برپا و در استان‌ها مشابه این مجمع به صورت فصلی برگزار می‌شود و چنین مجمعی، فرصت خوبی برای ارتقای دانش بهداشتی مردم و حضور مردم در بحث خودمراقبتی ایجاد کرده است.

وزیر بهداشت با بیان این‌که در حوزه آموزش پزشکی نزدیک به ۱۰۰ دانشکده پزشکی وجود دارد، افزود: فارغ التحصیلان ما در رده‌های بین المللی هم رقابت می‌کنند و رنکینگ ما نشان دهنده محصول ماست.

دکتر هاشمی به سابقه طولانی مدت و حضور فعال وزیر علوم آفریقای جنوبی در دولت این کشور اشاره کرد و افزود: از حمایت‌های خانم نالدی پاندرو در افزایش ارتقا روابط میان دو‌کشور تشکر می کنم.

وزیر بهداشت یکی از زمینه‌های خوب همکاری میان دو کشور ایران و آفریقای جنوبی را به اشتراک گذاشتن مطالب علمی بیان‌کرد و گفت: می‌توانیم در دو حوزه مطالبی که منجر به چاپ مقالات شده و از سویی دیگر در مباحث بیوفناوری که وزارت بهداشت با آن سروکار دارد، همکاری‌های مشترکی داشته باشیم.


   بهداشت ایران کشور افزود حوزه جنوبی

گزارش:

منبع خبر (اکو نیوز) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «لزوم بهره مندی از توان ایران و آفریقا در حوزه سلامت» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.