خرید کتاب سکه طلا

دولت توان تأمین هزینه‌های اربعین را ندارد

تاریخ دریافت خبر:
دولت توان تأمین هزینه‌های اربعین را ندارد

وزیر کشور گفت: تمام تأکید ما این است که از ظرفیت‌های مردمی استفاده کنیم چراکه دولت توان تأمین هزینه‌های اربعین را ندارد و ارزش این کارها نیز به مردمی بودنشان است.

به گزارش پارس نیوز،

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز در جلسه ستاد اربعین خوزستان که در سالن الغدیر فرمانداری آبادان برگزار شد، اظهار داشت: استاندار خوزستان باید تلاش کند تا یک طرح جامع اربعینی تهیه کند و همه مسائل در این طرح در نظر گرفته شود.

وزیر کشور بابیان اینکه در عرض 20 روز، 2 میلیون و 300 هزار نفر را به یک کشور دیگر بردیم، عنوان کرد: در آن کشور نیز امکانات لازم را فراهم کردیم و این تعداد را برگرداندیم که این کار بسیار سخت و بزرگی است.زیرساخت ها امسال در مناطق مرزی صددرصد رشد داشته و تقریباً هیچ مورد خروجی غیرقانونی از مرز را نداشتیم.

وی افزود: با زحماتی که مسئولان کشیدند و باوجود افزایش تعداد زائران در زمان رفت وبرگشت آن ها مشکلی پیش نیامد. سال گذشته شاهد خروج غیرمجاز از مرز بودیم که با تدابیر انجام شده امسال تقریباً هیچ مورد خروج غیرقانونی از مرز نداشتیم و ویزاها نیز به موقع صادر شد. میزان تصادفات در ایام اربعین امسال نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش داشته است و همین که ظرف 20 روز این تعداد جمعیت وارد کشوری می شوند و بازمی گردند نشان می دهد کار بزرگی انجام شده است.

رحمانی فضلی بابیان اینکه در بحث تغذیه، اقامت، حمل ونقل و دیگر مسائل مرتبط با زائران نیز مشکلی پیش نیامد، عنوان کرد: در این روزهای اخیر نیز بازدیدی از زحمات دوستان انجام دادیم.تجربه امسال نیز گران و باارزش است و باوجود اینکه امسال به خوبی عمل شد تلاش داریم تا سال آینده بهتر نیز بشویم.