خرید کتاب سکه طلا

اعضای شورای شهر تهران به رییس جمهور چه خواهند گفت؟

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان
شورای شهر تهرانسخنگوی شورای اسلامی شهر تهران محورهای مباحثی که قرار است در دیدار با رییس جمهور مطرح شود را تشریح کرد.

به گزارش قدس آنلاین، علی اعطا روز یکشنبه پس از پایان نوزدهمین جلسه این شورا طی نشست خبری با حضور خبرنگاران به موضوع دیدار فردای اعضای شورای شهر تهران با رئیس جمهور پرداخت و گفت: در ادامه دیدار اعضای شورای شهر با سران ۳ قوه فردا نشست اعضای شورای تهران با رئیس جمهور برگزار خواهد شد.

وی با بیان این موضوع که نخستین جلسه مشترک اعضای شورای شهر تهران با سران ۳ قوه پیش از این با رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شده است، به محور مباحث مطرح شده برای جلسه فردا پرداخت و گفت: ۵ محور به عنوان اهم موضوعاتی که در جلسه فردا مطرح خواهد شد، پیش بینی شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران محور انتظار شهروندان در فرصت کم نظیری که در راستای همگرایی بخش های تصمیم گیر کشور ایجاد شده و تاکید بر اینکه روش هایی باید انتخاب شود که این سرمایه اجتماعی تقویت شود را نخستین محور جلسه فردا مطرح کرد.

اعطا تبادل نظر در خصوص مهمترین چالش های پیش روی شهر تهران از جمله آلودگی هوا، حمل و نقل و ترافیک و آسیب های اجتماعی محور دیگر جلسه فردا خواهد بود.

وی همچنین ارائه گزارشی مالی و اقتصادی در حوزه مدیریت شهری به رئیس جمهور و ارائه راهبردهای کلانی که شورا در این خصوص تصمیم گرفته است را دیگر محور مطرح شده برای جلسه فردا عنوان کرد. بافت فرسوده و مشکلات پیرامون این معضل در سطح شهر تهران به عنوان یکی از چالش های جدی شهر تهران دیگر محوری است که اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه فردا با رئیس جمهور مطرح خواهند کرد. همچنین تلاش جهت همگرایی بیشتر در خصوص با لوایح مدیریت شهری که هم اکنون در دولت مطرح می باشد به خصوص دو طرح مدیریت یکپارچه شهری و درآمد پایدار شهرداری تهران از دیگر مباحثی است که به گفته علی اعطا در جلسه فردا اعضای این شورا با رئیس جمهور مطرح خواهد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص حضور نجفی در جلسات هیئت دولت گفت: نتایج خوبی در پی این حضور حاصل شده است و تعامل مثبت شهردار با دولت نیز در خصوص بدهی های دوللت به شهرداری و همچنین در خصوص حمل و نقل ریلی موجب نتایج بسیار خوبی شده است.

اعطا با تاکید بر اینکه در جلسه فردا با رئیس جمهور بعید است رقم مطالبات شهرداری تهران از دولت مطرح شود، گفت: در این جلسه جزئیات مطرح نخواهد شد و همین که به یک بیان مشترک برسیم و نگاه رئیس جمهور هم مثبت شود دستاورد خوبی است.

وی در خصوص دیدار با رئیس قوه قضائیه و رهبر معظم انقلاب نیز گفت: درخواست دیدار ارسال شده و منتظریم زمان این دیدارها مشخص شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص طرح تحقیق و تفحص از همشهری نیز گفت: این طرح در کمیسیون ها مطرح است و پس از بررسی در کمیسیون ها در هیئت رئیسه مطرح خواهد شد تا بتواند در صحن شورا ارائه شود.

در بخش دیگری از این نشست اعطا به موضوع حذف کمک های شهرداری تهران به مواردی که واگذاری برای بهره برداری انجام شده اشاره کرد و گفت: اخیرا طرحی را تصویب کرده ایم که در خصوص واگذاری املاک برای بهره برداری و براساس ماده ۵۵ قانون شهرداری ها بوده که براین اساس باید از شورا مجوز بگیرند اما در گذشته براساس اختیاراتی که داده شده شهرداری مستقلا در این خصوص عمل می کرده است اما یکی از مصوبات این طرح اشاره بر این دارد که کلیه کمک ها به این املاک که جهت بهره برداری واگذار شده اند و مالکیت آنها واگذار نشده اما ردیف بودجه که برای آن پیش بینی شده بوده است حذف شود.

وی همچنین در واکنش به کاندیداتوری برادر یکی از اعضای شورای شهر تهران در یکی از مجامع و کمیته های زیرمجموعه شورای شهر گفت: دیدید که این فرد رای کافی نیاورد اما قطعا کاندیداتوری وی صرفا به دلیل نسبت خانوادگی نبوده است و براساس شایستگی این فرد کاندید شدند.

سخنگوی شورای شهر تهران، ری و تجریش افزود: قطعا اگر فردی شایستگی داشته باشد، روابط نمی تواند مانع انتصاب شود.

اعطا در ادامه با اشاره به انتصابات اخیر در شهرداری تهران گفت: چنین نگاهی داریم که کمیسیون مرتبط یعنی کمیسیون برنامه و بودجه در ذیل خود کمیته ای مربوط به بحث انتصابات را داشته باشد که در چارچوب ارزیابی عملکرد، بررسی دقیقی در این حوزه داشته باشیم اما واقعیت این است که اعضای شورای شهر تهران قصد ندارند در تمام سطوح انتصابات دخالت کنند و ما وارد نمی شویم.

سخنگوی شورای شهر تهران، ری و تجریش همچنین در مورد تبلیغات نصب شده بر روی بدنه اتوبوس ها گفت: تذکرات لازم در این خصوص داده شده و این موضوع قطعا پیگیری می شود.


نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000