خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:

ناظم دباغ

به گزارش حقوق نیوز به دنبال گزارش هایی مبنی بر کناره گیری و تعلیق مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق، ناظم دباغ، نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در ایران با رد این گزارش ها، گفت کناره گیری بارزانی صحت ندارد زیرا مدت ریاست او چهار روز دیگر به پایان می رسد.

ناظم دباغ روز شنبه در دومین روز فعالیت بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با حضور در غرفه ایرنا افزود: مدت ریاست دو ساله مسعود بارزانی اقلیم کردستان عراق چهار روز دیگر پایان می یابد و وی دیگر نامزد ریاست اقلیم کردستان نخواهد شد.
وی در خصوص آخرین تحولات اقلیم کردستان عراق گفت: اکنون رهبری کل و حکومت اقلیم کردستان عراق پذیرفته است که در چارچوب قانون اساسی عراق و حفظ وحدت عراق به توافقاتی برسند و امروز با برگزاری جلسه ای، توافقاتی بین ارتش عراقی، نیروهای حشد الشعبی و پیشمرگه به وجود آمد.
نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران تصریح کرد: بر اساس توافق انجام شده در جلسه امروز، جنگ متوقف شده و سپس نیروهای پیشمرگه به خط سبز یعنی مرزهای قبل از 2003 برمی گردند.
دباغ درباره تحولات اقتصادی اقلیم کردستان عراق نیز اظهار داشت: ابتدا با شرایط پیش آمده مردم این منطقه به لحاظ سوخت با مشکلاتی مواجه شدند اما با افتتاح مرز باشماق و مرز پرویز خان در ایران که (هفتم آبان ماه) به بهره برداری می رسد و نیز، از آنجا که ترکیه مرز خود را باز گذاشته است، مشکلات اقتصادی مردم کردستان عراق که پس از برگزاری همه پرسی تشدید شده بود، کاهش می یابد.
وی یادآور شد: حکومت اقلیم کردستان عراق، ارتش عراق و پیشمرگه اکنون در حال مذاکره هستند تا در باره حدود مناطق مورد مناقشه به توافق برسند.

بازنشر: عاطفه کریمی